Zadajte hľadaný výraz

Názory a komentáre Z domova

Aprílové pero: Produkcia vína nám zvýši výmery sadov

Ako splnomocnenec pre hydinu som rozšíril svoje pole pôsobnosti o pasienky. Dokonca tak, že mojou reformou pravdepodobne zabezpečíme, že na našich podhorských a horských oblastiach uvidíme krásne, pomaly sa pasúce, bez problémov sa pohybujúce – mulčovače.

Veď komu by už prekážalo, že namiesto tradičného výrobku bude spotrebiteľ ponúknutý lacnejšou náhradou. Pri párkoch a iných mäsových výrobkoch sme si už zvykli, že nemusia byť priamo z mäsa. Po mojom aktuálnom aprílovom návrhu sa ale začali triasť aj iní výrobcovia. Napríklad vinári. S mojim tímom sme prišli na to, že jablká sú lacnejšou náhradou za hrozno. A jabĺčkové víno je predsa tiež chutné. Takisto ako škrobové jogurty, maslo z repky, alebo cukrové džemy. Každému, kto má chce obviniť z likvidácie domáceho poľnohospodárstva sa ale môžem len vysmiať do očí. Veď napríklad tú starú, pôvodnú špecialitu slovenských bačov budete vyrábať z čoho? No predsa z kravského mlieka. Tým sa mi podarí zvýšiť jeho produkciu a stabilizovať chovy. Na druhej strane, o niečo menej sa ho potom spotrebuje pri výrobe masla, ktoré môžeme vyrábať aj z rastlinných komodít. Znova sa nám ale podarí rozvíjať inú oblasť poľnohospodárstva – vzrastú výmery olejnín. Jednoducho pravidlá nastavíme tak, aby sme našich výrobcov neznevýhodňovali pred nekvalitnými dovozmi, ale znížili kvalitu našich výrobkov na požadovanú – konkurenčnú úroveň.

Ako konkurencia som si v apríli pripadal i na stretnutí s hlavným kominárom. Ako si inak vysvetliť situáciu, že to čo som ja mesiac pred stretnutím s našim európskym najvyšším prezentoval ako hotovú vec, on odrazu spochybnil. Keď s kominármi sa veľmi ťažko koordinuje. On si hovorí to, na čom sa dohodli a nevie, že ja mnoho ráz doma z nejakých nepochopiteľných dôvodov prestrelím.

Tak ako vtedy, keď som na mojich kydoch v Nitre chcel zrušiť organizáciu, ktorá ani nebola štátna, ale súkromná. Čo už, keď tie názvy sú tak podobné. Príjemné je, že ľudí už ale asi ničím neprekvapím, pretože jeden predseda v hľadisku úplne ľahostajne poznamenal „to sa vám pán Šebek poďakuje.“ No čo, plemenárske naozaj nie sú biologické. Názvy nám celkovo robia na Zlovičovej problém, napríklad ten, kto by mal zodpovedať za dobré vzťahy so siedmou veľmocou, v tlačových správach nevie rozoznať, že pôdo a poľno nie je to isté. No keď už ruším i tie súkromné organizácie, či by som sa nemal pustiť aj do poľnoinfa, alebo je to pôdoinfo?

Autor článku: Za splnomocnenca pre hydinu spísal Juraj Huba – poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Je
Je
7. máj 2011 6:56

Je to smutné ale je to tak :o(
Dokedy?

exuhorsko
exuhorsko
7. máj 2011 9:50

Šimon ty si skala! Ale Simon… tiež. Nerastie tá skala, najlepšie by ju bolo rozdrviť na štrk a ten pridať do betónu a vybetónovať lúky, pasienky, vinice, aby pôdo sa zmenilo na prdo. Hanba je v zrkadle jedného namysleného a arogantného pajáca, ale dobre plateného a aj preplácaného.