Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Apel mladých roľníkov k agrovýboru EÚ

Apel mladých roľníkov k agrovýboru EÚ
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Združenie mladých farmárov na Slovensku – ASYF upozorňuje na dôležitosť zajtrajšieho (2. apríla 2019) hlasovania Výboru pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka v Európskom parlamente (COMAGRI) o nariadeniach týkajúcich sa budúcej Spoločnej poľnohospodárskej politiky.

Výbor pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka v nadchádzajúcich dňoch podnikne zásadný krok hlasovaním o nariadeniach, ktoré budú formovať budúcnosť Spoločnej poľnohospodárskej politiky. V spomínaných nariadeniach sa podporuje okrem iného aj zabránenie presúvania finančných prostriedkov z II. do I. piliera, povinné stropovanie a využitie financií zo stropovania na ďalšie prioritné schémy alebo maximálna hranica pre environmentálne opatrenia na úrovni 40-percent Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka (EPFRV) a 30-percent Európskeho poľnohospodárskeho záručného fondu (EPZF).

Nariadenia, o ktorých sa bude 2. apríla hlasovať považujme za pozitívne nielen pre Slovensko, ale aj pre celú Európsku úniu. Bude veľmi osožné, ak sa nariadenia dostanú z COMAGRI do Európskeho parlamentu. Takýto dokument bude môcť brať do úvahy nielen súčasný, ale aj budúci Európsky parlament.

Dnes vyzývame my a európski mladí farmári všetkých poslancov Európskeho parlamentu, aby v tejto otázke zaujali stanovisko a vyjadrili hlasom podporu (nariadení) voči mladým poľnohospodárom Európskej únie. To sa premietne do právnych predpisov, ktoré skutočne zabezpečia generačnú obnovu v poľnohospodárstve. V tejto súvislosti sme napísali oficiálny list našim europoslancom a tiež sme ich poprosili o stretnutie, aby sme upozornili na dôležitosť hlasovania o spomínaných nariadeniach.

Autor článku: Milan Jurky - predseda Združenia mladých farmárov na Slovensku - ASYF
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
jm
jm
5. apríl 2019 23:51

je 5.4.2019 čo máte nové pán Jurky? Píšte sme zvedavý ! A tá záhadná stránka ktorá ani po poctivej registrácii nedovolí otvoriť príspevky k článku je zaujímavá .Asi preto je tých príspevkov tak početne.