Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Alojz Hlina: Klame sa tu a podvádza na dennej báze

Alojz Hlina: Klame sa tu a podvádza na dennej báze
insert_photoReprofoto - Facebook Alojz Hlina

Aj na mňa pán minister. Aj na mňa dajte trestné oznámenie. Žiadam si to! Prosím! Hovorí v piatok pred budovou ministerstva pôdohospodárstva Alojz Hlina, poslanec Národnej rady SR za Slobodu a Solidaritu. Reaguje na štvrtkové oznámenie Richarda Takáča, ministra pôdohospodárstva, že za status uverejnený vo facebookovej skupine mladých farmárov podáva trestné oznámenie a prerušuje komunikáciu s dotknutými organizáciami.

„To minister sa ide vyhrážať malým farmárom? A začo? Zato, že povedal pravdu? Ten človek povedal naozaj pravdu. Tu som si poznačil,“ hovorí na brífingu Alojz Hlina a striedavo číta zverejnený status.

„Ministerstvo pokračuje v starých praktikách – áno pokračuje, jasné, že pokračuje,“ komentuje poslanec.

„Podsúva klamstvá zakrývajúce korupciu a nespôsobilosť – áno, jasné, že to robí. Podpisujem, prihlasujem sa k tomu, krvou to podpíšem,“ hovorí Alojz Hlina a vzápätí žiada, aby aj na neho podal minister trestné oznámenie.

Štatistická pravdepodobnosť

V ďalšej časti tlačového brífingu sa poslanec pýta, že komu SMER, HLAS a SNS vydali slovenské poľnohospodárstvo.

„Ako je možné, že štátnym tajomníkom je Vnuk? Ten Vnuk, ktorý bol riaditeľom PPA vtedy, keď sa diaľ Dobytkár. Ako je to vôbec možné, že sa stal teraz štátnym tajomníkom? Viete aká je štatistická pravdepodobnosť, že ste niekoho sused? Jedna ku 800 tisíc. Aký je štatistický predpoklad, že zrovna susedom Vnuka je Bödör v Nitrianskych Hrnčiarovciach? Asi dosť malá. Jedna ku 800 tisíc,“ hovorí Alojz Hlina.

Poslanec pokračuje vo výpočtoch aj ďalej. Tentoraz sa pýta, aká je pravdepodobnosť, že sa s niekým stretnete v jednej firme.

„Jedna ku 600 tisíc. Slovensko registruje v súčasnosti asi 600 tisíc podnikateľských subjektov. Ako je možné, že manželka pána Stredáka sa stretne zrovna s manželkou pána Bödöra v jednej firme? Ako je vôbec možné, že sa ten Stredák vôbec stal šéfom poradcov?“ pýta sa Hlina.

Personálnu nomináciu šéfa poradného zboru považuje poslanec za vizuálny signál, že Dobytkári sú späť.

„Máte tu pani Vavríkovú, osobu, ktorá je použiteľná zase na všetko. Od šéfky colnice, až po šéfku kancelárie na letových službách a zrovna na tých letových službách bol riaditeľ človek, ktorý bol v Bonule. Aká je pravdepodobnosť, že budete s niekým zdieľať jednu kanceláriu? Len v Bratislava máte dva milióny metrov štvorcových kancelárskych priestorov. Aká je to pravdepodobnosť, že sa zrovna vy s niekým stretnete v nejakej kancelárii?“ pýta sa Hlina.

Hlina: Minister ako kulisa

„Minister tu je len taká kulisa. Viete, skrachovaný predajca sedačiek sa tu tvári na ministra, ale ministerstvo riadi niekto inde. Poľnohospodári trpia, lebo sa tu klame a podvádza na dennej báze. Minister nie raz – dvakrát povedal, čo sa udeje a neudialo sa aj v kontexte priamych platieb,“ povedal opozičný poslanec.

Alojz Hlina poukazuje napríklad na výplatu ekoschém na úrovni 0,5 percenta.

„Aký je to percentuálny podiel toho, čo mali urobiť a neurobili? Treba už konečne povedať, že je tu kombinácia neschopnosti a záujmu dostať na kolená poväčšine tých malých a stredných podnikateľov, aby plakali a keď budú slabí, tak niekto príde a donesie im ponuku, ktorá sa neodmieta. Plne podporujem ten pondelok, že tu budú, lebo budú protestovať za svoje práva. Nebudem tu s nimi, aby niekto nepovedal, že je to politické,“ uviedol Hlina.

Hnoj tam, hnoj sem

Šesť menších agrárnych zväzov avizovalo, že v pondelok 18. marca budú protestovať pred budovou rezortného ministerstva. Ich hlas má byť počuť počas celej pracovnej doby. V najbližších dňoch to pritom nemusí byť posledným podujatím, čo sa bude konať pred sídlom agrorezortu.

„Tu mu odkazujem (pozn. poľnoinfo.sk: Richardovi Takáčovi), že ten hnoj čo si navozil tam,“ ukazuje Alojz Hlina palcom na budovu MPRV SR, „tak ak v tom bude pokračovať, tak ja mu hnoj navozím sem! Neviem ako viac treba povedať, že to, čo sa deje v tejto budove a v slovenskom poľnohospodárstve je naozaj zlé a bude to horšie,“ uzavrel svoje vystúpenie Alojz Hlina.

Ministerstvo pôdohospodárstva na vystúpenie opozičného poslanca prostredníctvom tlačovej správy alebo tlačovej agentúry nereagovalo. V prípade, že tak urobia, správu aktualizujeme.

Tlačový brífing Alojza Hlinu

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Reprofoto - Facebook Alojz Hlina

5 5 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Norbert
Norbert
21. marec 2024 21:14

Čo dodať, poľnohospodári dostávajú sľúbenú “odbornosť” – Stredak+Bodorova parta, to sú tie smeracke istoty…