Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Aktuálne: Deň poľa mení svoje miesto

Prípravy na celoslovenský Deň poľa zameraný na krmoviny, ktorý sa uskutoční už zajtra (štvrtok 23. mája) finišujú. Z dôvodu nadpriemerných zrážok, ktoré padli v stredu, sa Deň poľa presúva na mechanizačné stredisko v Očovej.

„K tomuto kroku sme boli nútení pristúpiť po úhrne približne 20 mm zrážok, ktoré sme zaznamenali v posledný deň príprav,“ hovorí Ján Maľa, predseda PD Očová. Dážď sa tejto obci v poslednom období nevyhýbal. Veď ešte pred necelými dvoma týždňami padlo v jediný deň 50 mm zrážok.

Prehliadky strojov budú realizované na mechanizačnom dvore v Očovej za sprievodného slova docenta Finduru zo Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Zázemie jednotlivých spoločností bude v krytých priestoroch.

 „Prihlásených je 20 spoločností a medzi tradičných vystavovateľov pribudli aj noví,“ hovorí Ján Jech, prezident AGRION – Združenie dodávateľov pôdohospodárskej techniky.

Podujatie, ktoré sa tento rok koná už 19. raz zažilo doteraz len jeden rok, aby počasie nedovoľovalo predvádzanie techniky. Naposledy to bolo pred desiatimi rokmi. Tohtoročná situácia je ale iná. Organizátori pripravili takzvaný mokrý variant podujatia a návštevníci sa preto môžu tešiť na prehliadku najmodernejšej techniky.

 

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments