Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Agrorezort prijal abdikáciu šéfky SPF Gabriely Bartošovej

Agrorezort prijal abdikáciu šéfky SPF Gabriely Bartošovej
insert_photoTASR - Na snímke vľavo Gabriela B. Špecializovaný trestný súd Pezinok, 22. mája 2021.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka prijalo v pondelok abdikáciu generálnej riaditeľky Slovenského pozemkového fondu Gabriely Bartošovej. Uviedol to pre TASR hovorca MPRV Daniel Hrežík v súvislosti s minulotýždňovým zadržaním a obvinením šéfky SPF.

„Dnešným dňom sme prijali aj vzdanie sa funkcie pani Bartošovej,“ priblížil hovorca.

Skutočnosť, že sa orgány činné v trestnom konaní (OČTK) venujú aj nominantom súčasnej koalície podľa neho len potvrdzuje otvorenosť a úprimnosť protikorupčného snaženia sa tejto vlády.

OČTK majú podľa Hrežíka podporu a plnú dôveru MPRV SR v to, že očistia túto krajinu od nekalých praktík a korupcie, voči ktorej má vedenie MPRV SR nulovú toleranciu.

„Veríme, že ministerstvo, ako aj verejnosť sa dozvedia bližšie informácie hneď, ako to bude možné,“ poznamenal.

MPRV: SPF nie je našou podriadenou organizáciou

„Hoci rešpektujeme prezumpciu neviny, sme si vedomí, že kroky, ktoré orgány činné v trestnom konaní vykonali, mali svoju príčinu a hneď ako sa potvrdí ich oprávnenosť a budú známe detaily, budeme na výsledky vyšetrovania reagovať a robiť ďalšie kroky,“ avizoval hovorca.

Dodal, že SPF nie je podriadenou organizáciou MPRV SR a jeho vedenie sa za výkon svojej funkcie zodpovedá vláde SR. SPF ako inštitúcia koná samostatne. Napriek tomu je pre MPRV SR dôležitou inštitúciou a dianie posledných dní je pre MPRV SR zarážajúce.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v piatok (21. 5.) na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku návrh na väzobné stíhanie v prípade siedmich obvinených osôb. Ide o osoby, ktoré Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v stredu (19. 5.) v súvislosti s korupciou na SPF v rámci akcií Latifundista a Feudál. Medzi obvinenými od stredy v rámci akcií Latifundista a Feudál je aj súčasná generálna riaditeľka SPF.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR - Na snímke vľavo Gabriela B. Špecializovaný trestný súd Pezinok, 22. mája 2021.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments