Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Agroministra sa zastala prezidentka aj premiér

Agroministra sa zastala prezidentka aj premiér
insert_photoFacebook Zuzana Čaputová - Pracovný výjazd v Leviciach a okolitých obciach.

Šéf rezortu pôdohospodárstva Jozef Bíreš vylučuje, že by sa od exministra vnútra Ivana Šimka dožadoval informácií nad rámec zákona.

„Koncom júna, po policajnom zásahu na rezorte pôdohospodárstva a jeho organizáciách, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jozef Bíreš verejne vyzval vtedajšieho ministra vnútra Ivana Šimka, aby preveril primeranosť zásahu. Cieľom tejto výzvy bola ochrana farmárov a snaha o to, aby neprišli o takmer 1,4 miliardy eur vyplácaných prostredníctvom Pôdohospodárskej platobnej agentúry,“ uviedol rezort.

Doplnil, že minister, ktorý sa na primeranosť zásahu pýtal Šimka aj osobne, kategoricky vylučuje, že by sa dožadoval akýchkoľvek informácií nad rámec zákona.

Prezidentka nateraz nebude vyvodzovať zodpovednosť

Bírešov odchod žiadal vo štvrtok líder hnutia OĽANO a priatelia Igor Matovič. Odvoláva sa na vyjadrenia Šimka, že Bíreš sa zaujímal o zásah polície na ministerstve pôdohospodárstva, a preto chcel sprostredkovať stretnutie Bíreša s policajným prezidentom Štefanom Hamranom.

Prezidentka Zuzana Čaputová deklarovala, že obaja majú jej dôveru. Uviedla to na svojom pracovnom výjazde v tekovskom regióne.

Výkon a spoluprácu s ministrom Bírešom považuje prezidentka za dobré a nevidí dôvod na jeho odvolanie. Dodala, že nemá prístup k iným informáciám ako medializovaným a nateraz nebude vyvodzovať zodpovednosť.

Ani premiér Ľudovít Ódor nepovažuje za problém, že sa minister Bíreš dožadoval vysvetlenia o primeranosti zásahu v jeho rezorte.

„Pre premiéra je dôležité, že nežiadal o žiadne informácie nad rámec zákona a nebolo jeho snahou zasahovať do práce polície či ju akýmkoľvek spôsobom ovplyvňovať,“ uviedli z tlačového odboru Úradu vlády SR.

Autor článku: TASR/poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Facebook Zuzana Čaputová - Pracovný výjazd v Leviciach a okolitých obciach.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments