Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z ekonomiky

Agrárna časť programového vyhlásenia je takmer hotová

äčšina poľnohospodárskej časti Programového vyhlásenia (PVV) novej vlády je už hotová. “Musím povedať, že je to už dosť veľká časť, určite viac ako 80 %,” uviedla po dnešnom rokovaní vládneho kabinetu šéfka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Gabriela Matečná (nominantka SNS).

MPRV k návrhu programového vyhlásenia vlády podľa nej pristupovalo “mimoriadne zodpovedne”.

“Analyzovali sme všetky požiadavky Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory, Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR, Asociácie mladých poľnohospodárov, tiež pripomienky jednotlivých sekcií MPRV. Bolo teda k dispozícii veľké množstvo podkladov,” priblížila.

“Predpokladám, že každý, kto nám dal nejaký podklad, sa v programovom vyhlásení vlády nájde. Snažili sme sa z toho urobiť to najlepšie, čo bolo v našich silách,” poznamenala.

PVV sa v poľnohospodárskej časti sústredí podľa Matečnej na okruh venujúci sa poľnohospodárskej pôde.

“Určite sa budeme zaoberať samotnými poľnohospodármi a prvovýrobcami. Ďalšou, treťou oblasťou bude spracovateľský priemysel. Nie menej dôležitou bude oblasť lesníctva a spracovania dreva,” dodala.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1551 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

1 komentár

 1. agrarnik zHN
  13. apríla 2016

  • bude podporovať hospodárne využívanie poľnohospodárskeho pôdneho fondu, vytvorí podmienky na jeho ochranu pred neodôvodnenými zábermi na nepoľnohospodárske aktivity a bude hľadať ďalšie možnosti nákupu pôdy pre domácich poľnohospodárov.
  • podporí doriešenie vlastníckych vzťahov k pôde ako predpokladu rozvoja trhu s pôdou.

  Toto sú priority v rámci agrárneho sektoru – čo to znamená? Odpoveď dá pani ministerka, ktorú odobrili finančné a oligarchické kruhy Slovenska a potrebujú kapitalizovať svoj finančný majetok uložený v bankových domoch, kde už sa dáva úver aj za záporný úrok. Táto žienka je veľmi múdra a vie čo robí – podobne ako Hanka Bubeníková na Fonde národného majetku.

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.