Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z ekonomiky

Agrárna časť programového vyhlásenia je takmer hotová

äčšina poľnohospodárskej časti Programového vyhlásenia (PVV) novej vlády je už hotová. “Musím povedať, že je to už dosť veľká časť, určite viac ako 80 %,” uviedla po dnešnom rokovaní vládneho kabinetu šéfka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Gabriela Matečná (nominantka SNS).

MPRV k návrhu programového vyhlásenia vlády podľa nej pristupovalo “mimoriadne zodpovedne”.

“Analyzovali sme všetky požiadavky Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory, Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR, Asociácie mladých poľnohospodárov, tiež pripomienky jednotlivých sekcií MPRV. Bolo teda k dispozícii veľké množstvo podkladov,” priblížila.

“Predpokladám, že každý, kto nám dal nejaký podklad, sa v programovom vyhlásení vlády nájde. Snažili sme sa z toho urobiť to najlepšie, čo bolo v našich silách,” poznamenala.

PVV sa v poľnohospodárskej časti sústredí podľa Matečnej na okruh venujúci sa poľnohospodárskej pôde.

“Určite sa budeme zaoberať samotnými poľnohospodármi a prvovýrobcami. Ďalšou, treťou oblasťou bude spracovateľský priemysel. Nie menej dôležitou bude oblasť lesníctva a spracovania dreva,” dodala.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
agrarnik zHN
agrarnik zHN
13. apríl 2016 13:12

• bude podporovať hospodárne využívanie poľnohospodárskeho pôdneho fondu, vytvorí podmienky na jeho ochranu pred neodôvodnenými zábermi na nepoľnohospodárske aktivity a bude hľadať ďalšie možnosti nákupu pôdy pre domácich poľnohospodárov. • podporí doriešenie vlastníckych vzťahov k pôde ako predpokladu rozvoja trhu s pôdou. Toto sú priority v rámci agrárneho sektoru –… Celý komentár »