Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jesen LEFT
Branding VUB 2019 Jesen RIGHT
Branding VUB 2019 Jesen TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
MPRV SR Z ekonomiky

Agrárna časť programového vyhlásenia je takmer hotová

chat_bubbleKomentáre: 1 visibilityZobrazenia: 1134

äčšina poľnohospodárskej časti Programového vyhlásenia (PVV) novej vlády je už hotová. „Musím povedať, že je to už dosť veľká časť, určite viac ako 80 %,“ uviedla po dnešnom rokovaní vládneho kabinetu šéfka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Gabriela Matečná (nominantka SNS).

MPRV k návrhu programového vyhlásenia vlády podľa nej pristupovalo „mimoriadne zodpovedne“.

„Analyzovali sme všetky požiadavky Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory, Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR, Asociácie mladých poľnohospodárov, tiež pripomienky jednotlivých sekcií MPRV. Bolo teda k dispozícii veľké množstvo podkladov,“ priblížila.

„Predpokladám, že každý, kto nám dal nejaký podklad, sa v programovom vyhlásení vlády nájde. Snažili sme sa z toho urobiť to najlepšie, čo bolo v našich silách,“ poznamenala.

PVV sa v poľnohospodárskej časti sústredí podľa Matečnej na okruh venujúci sa poľnohospodárskej pôde.

„Určite sa budeme zaoberať samotnými poľnohospodármi a prvovýrobcami. Ďalšou, treťou oblasťou bude spracovateľský priemysel. Nie menej dôležitou bude oblasť lesníctva a spracovania dreva,“ dodala.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1389 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

1 komentár

 1. agrarnik zHN
  13. apríla 2016

  • bude podporovať hospodárne využívanie poľnohospodárskeho pôdneho fondu, vytvorí podmienky na jeho ochranu pred neodôvodnenými zábermi na nepoľnohospodárske aktivity a bude hľadať ďalšie možnosti nákupu pôdy pre domácich poľnohospodárov.
  • podporí doriešenie vlastníckych vzťahov k pôde ako predpokladu rozvoja trhu s pôdou.

  Toto sú priority v rámci agrárneho sektoru – čo to znamená? Odpoveď dá pani ministerka, ktorú odobrili finančné a oligarchické kruhy Slovenska a potrebujú kapitalizovať svoj finančný majetok uložený v bankových domoch, kde už sa dáva úver aj za záporný úrok. Táto žienka je veľmi múdra a vie čo robí – podobne ako Hanka Bubeníková na Fonde národného majetku.

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.