Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jesen LEFT
Branding VUB 2019 Jesen RIGHT
Branding VUB 2019 Jesen TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Agra poisťovňa: Poľnohospodárom na východe Slovenska skosili časť úrody krúpy

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 450
UniCredit Bank 2018

V nedeľu (7. júla 2019) sa v popoludňajších hodinách, v oblasti východného Slovenska, opätovne prehnalo viacero búrok. V uplynulých desiatich dňoch je to už tretia vlna vyčíňania prírody sprevádzaná krupobitím. Krúpy v niektorých oblastiach dosiahli až veľkosť golfových loptičiek.

Celkový sumár spôsobených škôd odhaduje Agra poisťovňa až na vyše 1,2-milióna eur. Poškodených bolo viac ako 3 a pol tisíc hektárov porastov. Najväčšie škody boli spôsobené predovšetkým na plodinách pred zberom, ako repke a obilninách. Vysoké škody sa odhadujú aj na sóji, či kukurici.

„Včerajšie, už viacnásobné  krupobitie znovu potvrdzuje, že je treba sa včas zabezpečiť voči takýmto rizikám. Vďaka naším likvidátorom, ktorí vždy v čo najkratšom možnom termíne po oznámení škody klientom prídu na prehliadku poškodených pozemkov, zaisťuje Agra poisťovňa poľnohospodárom veľmi rýchle stanovenie spôsobených škôd a samozrejme aj promtné vyplatenie poistného plnenia,“ povedal Ing. Dalibor Bán, riaditeľ Agra poisťovne.

Poistení poľnohospodári môžu oznámiť škody na poškodených pozemkoch po prihlásení na online klientský portál, cez stránku www.agrapoistovna.sk.

 

Autor článku: Agra poisťovňa
Zdroj obrázku: Agra poisťovňa – ilustračný obrázok

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1389 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.