Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Agra poisťovňa: Poľnohospodárom na východe Slovenska skosili časť úrody krúpy

Agra poisťovňa: Poľnohospodárom na východe Slovenska skosili časť úrody krúpy
insert_photoAgra poisťovňa - ilustračný obrázok

V nedeľu (7. júla 2019) sa v popoludňajších hodinách, v oblasti východného Slovenska, opätovne prehnalo viacero búrok. V uplynulých desiatich dňoch je to už tretia vlna vyčíňania prírody sprevádzaná krupobitím. Krúpy v niektorých oblastiach dosiahli až veľkosť golfových loptičiek.

Celkový sumár spôsobených škôd odhaduje Agra poisťovňa až na vyše 1,2-milióna eur. Poškodených bolo viac ako 3 a pol tisíc hektárov porastov. Najväčšie škody boli spôsobené predovšetkým na plodinách pred zberom, ako repke a obilninách. Vysoké škody sa odhadujú aj na sóji, či kukurici.

„Včerajšie, už viacnásobné  krupobitie znovu potvrdzuje, že je treba sa včas zabezpečiť voči takýmto rizikám. Vďaka naším likvidátorom, ktorí vždy v čo najkratšom možnom termíne po oznámení škody klientom prídu na prehliadku poškodených pozemkov, zaisťuje Agra poisťovňa poľnohospodárom veľmi rýchle stanovenie spôsobených škôd a samozrejme aj promtné vyplatenie poistného plnenia,“ povedal Ing. Dalibor Bán, riaditeľ Agra poisťovne.

Poistení poľnohospodári môžu oznámiť škody na poškodených pozemkoch po prihlásení na online klientský portál, cez stránku www.agrapoistovna.sk.

 

Autor článku: Agra poisťovňa
Zdroj obrázku: Agra poisťovňa - ilustračný obrázok

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments