Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Značkou kvality je najmä minister Simon

Značkou kvality je najmä minister Simon
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - Minister pôdohospodárstva odovzdáva na Agrokomplexe 2010 ocenenie Značka kvality SK generálnemu riaditeľovi Humenskej mliekarne.

Dnešné (utorok, 24. mája) vydanie denníka Pravda informuje o využití štátnych peňazí, ktoré mali byť určené na propagáciu slovenských výrobkov, ale skončili v kampani, ktorá skôr prezentuje ministra pôdohospodárstva Zsolta Simona. I keď mala marketingová aktivita propagovať domáce potraviny, ktoré získali certifikát Značky kvality SK, tak v uverejnených inzerátoch sa spomínané logo kampane ani nenachádza.

Namiesto toho nájde čitateľ dvoch vybranných denníkov a dvoch časopisov skôr to, že Simon občanov ubezpečuje, že jeho prioritou je kvalita a bezpečnosť potravín a že je členom Mostu – Híd.

„V texte, ktorý som odsúhlasoval, nebolo uvedené, že som zo strany Most – Híd. Neviem, akým spôsobom sa tam dostala táto poznámka,“ citoval Zsolta Simona, denník Pravda.

V inzerátoch, ktoré do konca roka vyjdú rezortnú pokladnicu na 34 tisíc eur, sa o propagácii slovenských výrobkov nehovorí. Skôr sa zameriava na výpočet krokov ministerstva.

„Rezort pôdohospodárstva v súčasnosti tiež pripravuje novelu zákona o potravinách, ktorej cieľom je zvýšiť kvalitu a bezpečnosť potravín, zabezpečiť väčšiu objektivitu a nestrannosť kontroly a tým zabezpečiť vyššiu ochranu spotrebiteľa. Ďalším cieľom je vybudovať efektívny systém predaja konečnému spotrebiteľovi,“ uvádza sa v inzeráte.

Uverejnenie fotografie ministra pôdohospodárstva, namiesto loga samotnej Značky kvality SK, odôvodňuje hovorca ministerstva pôdohospodárstva Juraj Kadáš tak, že Simon bol v minulosti iniciátor tohto projektu.

„Človek by nemal mať dojem, že je to najmä o ministrovi a o tom, čo presadil,“ uviedol Ivan Rončák z Transparency International a dodal, že keďže Zsolt Simon propaguje hlave seba, mal by nato prispieť zo svojich, alebo straníckych peňazí.

Autor článku: Juraj Huba - spracované podľa denníka Pravda
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Minister pôdohospodárstva odovzdáva na Agrokomplexe 2010 ocenenie Značka kvality SK generálnemu riaditeľovi Humenskej mliekarne.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
3 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Anonym
Anonym
24. máj 2011 17:42

Je to ale hlupáčik!

lenonček
lenonček
25. máj 2011 7:10

mam pocit, že hlupák a navyše arogantný

Stanislav Otruba   Zázrivá
Stanislav Otruba Zázrivá
30. máj 2011 21:48

Keď to v bolševickom plátku napíšu.