Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky Živočíšna výroba

Mlieko významne viaže k agrosektoru tržby a zamestnanosť

Mlieko významne viaže k agrosektoru tržby a zamestnanosť
insert_phototlačový odbor Európskej komisie

Výroba mlieka a jeho spracovanie má podľa generálnej sekretárky Slovenského mliekarenského zväzu Zuzany Nouzovskej významné miesto v ekonomike Slovenska.

„Podiel hrubej živočíšnej produkcie na celkovej poľnohospodárskej produkcii v SR predstavuje viac ako 50 %, podiel výroby mlieka na celkovej poľnohospodárskej produkcii je 13,5 %,“ uviedla minulý týždeň Zuzana Nouzovská na tlačovej konferencii SMZ a Slovenského zväzu prvovýrobcov mlieka v Bratislave.

Podiel počtu zamestnancov v živočíšnej výrobe na celkovom počte zamestnancov v poľnohospodárstve je 27 %.

„Štvrtina zamestnancov v pôdohospodárstve teda pracuje v chove hovädzieho dobytka a vo výrobe mlieka, čo je enormné číslo,“ konštatovala.

Podiel produkcie mliekarenského priemyslu na celkovej produkcii potravinárskeho priemyslu dosahuje podľa jej slov takmer 17 %.

„Podiel tržieb mliekarenského priemyslu na celkových tržbách potravinárskeho priemyslu je 15,2 %, pričom v predchádzajúcich rokoch bol vyšší. Bolo to však zapríčinené krízou,“ spresnila.
„Podiel počtu zamestnancov mliekarenského priemyslu na celkovom počte zamestnancov v potravinárstve dosahuje 10 %,“ dodala.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: tlačový odbor Európskej komisie

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments