Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky

ZETOR OSLAVUJE 65: Jednoduchý, ale pritom nie hlúpy

ZETOR OSLAVUJE 65: Jednoduchý, ale pritom nie hlúpy
insert_photoZetor

Až do konca roka vám budeme každý piatok prinášať informácie o značke, ktorá so slovenskými poľnohospodármi rástla. Práve v tomto roku brnianska fabrika Zetor pod vedením slovenského kapitálu oslávila vek, keď väčšina ľudí v západnej Európe odchádza do dôchodku. Pri tradičnej značke traktorov sa ale skôr zdá, že v tomto období chytá druhý dych.

V októbrovom vydaní anglického časopisu Profi Intenacional vyšla recenzia traktoru Zetor Forterra 135. Ak by sme zjednodušene zhrnuli obsah článku, rešpektované periodikum na Britských ostrovoch ocenilo, že Zetor je skonštruovaný čo najjednoduchšie, aby ponúkol nenáročnú údržbu a servis. Test kladne hodnotil aj výkon a spotrebu motora Zetor Forterra 135. Nová traktorová rada, ale nezaujala len za Lamanšským prielivom, ale aj v Nemecku – v najväčšej európskej ekonomike. Traktor Zetor Forterra 135 s novým 16 ventilovým motorom získal jedno z najlepších hodnotení v teste Nemeckej poľnohospodárskej asociácie. Zaradil sa tak medzi traktory so štvorvalcovými motorom s najefektívnejšou spotrebou paliva na trhu.

„Dôvodom nižšej spotreby je, že bol použitý prvý raz štvorvalcový motor so šestnásťventilovou technikou. Ide o úplne novú koncepciu, ktorá zaistí zvýšenie výkonu o 8 kw, prevýšenie točivého mementu o viac ako 36 percent, zníženie tepelného zaťaženia motoru a predovšetkým zníženie spotreby paliva,“ uviedol Peter Kompan, výhradný distribútor traktorov Zetor na Slovensku.

Konkrétne čísla o spotrebe ponúka článok anglického odborného časopisu. Ten uvádza, že spotreba paliva pri bežnom použití dosiahla len 283 g/kWh a tým sa Forterra zaraďuje k špičke na traktorovom trhu. Stroj je podľa testov o 5,7 percenta úspešnejší ako priemer všetkých dovtedy testovaných traktorov rovnakej triedy.

O kvalite spomínanej značky svedčí aj rastúci záujem nie len o Forterru, ale i Proximu vo Veľkej Británii. Predaj spomínanej Forterry dosiahol na Britských ostrovoch za minulý rok 210 kusov a predaj Proximy je podľa časopisu Profi Intenacional ešte vyšší. Periodikum ale neuviedlo presné číslo.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Zetor

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
traktorista
traktorista
25. november 2011 22:47

Ale mali by znizit cenu, ked to chcu predavat vo velkom.