Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky

ZETOR OSLAVUJE 65: Do nového roku s novinkou

ZETOR OSLAVUJE 65: Do nového roku s novinkou
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - Zetor na veľthu Agrosalón v Nitre.

Zetor prišiel na trh s unikátnou technologickou novinkou, vďaka ktorej sa podstatne uľahčí a zefektívni práca všetkých poľnohospodárov. Nová funkcia automatickej regulácie zadného trojbodového závesu HitchTronic spočíva v tom, že sa traktor sám automaticky prispôsobí podmienkam terénu, a práca pre traktoristu sa tak stane výrazne jednoduchšou. Je to ideálne nielen pre skúsených vodičov traktorov, ale aj pre úplných začiatočníkov.

Softvér HitchTronic zvyšuje komfort ovládania traktorov Zetor a práca s ním sa stáva podstatne jednoduchšia. Stačí len aby vodič traktora nastavil požadovanú hĺbku spracovania pôdy a automatická regulácia HitchTronic už sama prispôsobí ďalšie nastavenie traktora v priebehu celej doby jeho práce.

„Automatická regulácia zaručuje jednoduchú a intuitívnu obsluhu traktora bez komplikovaných inštrukcií. Navyše je efektívna, pretože s ňou sa dá dosiahnuť dobrých pracovných výsledkov nezávisle na schopnostiach traktoristu, kvalite pôdy a typu zariadenia. V porovnaní s manuálnym neoptimálnym nastavením bolo preukázané, že spustenie HitchTronic vedie tak k úspore paliva, ako aj k podstatnému zvýšeniu produktivity práce,” hovorí Marián Lipovský, zástupca výkonného riaditeľa a výrobný riaditeľ ZETOR TRACTORS a.s.

Samozrejmosťou práce so spustenou automatickou reguláciou HitchTronic je zachovanie všetkých doterajších funkcií elektronickej regulácie zdvíhacieho mechanizmu traktora. Traktorista tiež môže kedykoľvek zmeniť automatickú reguláciu späť na manuálnu a opäť sám ovládať nastavenie všetkých parametrov práce. Spustenie HitchTronic je skutočne jednoduché. Traktorista ho nastaví otočením potenciometra (silová/polohová regulácia) do “červenej” oblasti a nastaví na potenciometri pracovnú hĺbku. Po nastavení je meraný pôdny odpor a použitý ako predvolená hodnota pre automatickú reguláciu trojbodového závesu. Pri zmene nastavení či podmienok je pôdny odpor zmeraný znovu a automatická regulácia prebieha podľa aktuálnej situácie.
Softvér HitchTronic bude novo inštalovaný do všetkých vyrábaných modelov produktovej rady Forterra.

Autor článku: TS Zetor
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Zetor na veľthu Agrosalón v Nitre.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments