Zadajte hľadaný výraz

Rastlinná výroba Z domova

Zeleninárom sa podarilo vytvoriť jednotné združenie

Zeleninárom sa podarilo vytvoriť jednotné združenie
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Po dlhom čase sa na Slovensku podarilo zjednotiť pestovateľov a výrobcov zeleniny. Stalo sa tak zlúčením Zväzu integrovanej produkcie zeleniny a Zeleninárskej únie Slovenska.

Novovytvorený Zväz zeleninárov a zemiakarov Slovenska zastrešuje viac ako 80 % pestovateľov a výrobcov zeleniny v Slovenskej republike. Jeho cieľom je zabezpečiť dlhodobo pevné postavenie a konkurencieschopnosť produktov slovenských pestovateľov na trhu, na ktorom je hlavným súperom zahraničná, často nekvalitná zelenina.

“Ak chceme zlepšiť postavenie a konkurencieschopnosť slovenskej zeleniny a zemiakov na trhu, musíme byť jednotní. Pestovanie zeleniny má na Slovensku hlboko zakorenenú tradíciu, chceme ju spoločne obnoviť,” povedal na Valnom zhromaždení Zväzu zeleninárov a zemiakarov Slovenska, ktoré sa konalo v utorok 18. apríla v Maduniciach v okrese Hlohovec, novozvolený predseda zväzu Oliver Šiatkovský.

Podpredsedom zväzu sa stal Michal Šula, ďalšími členmi predstavenstva sú Ľubomír Šoky, Robert Kovács a Peter Slobodník.

Spoločným úsilím slovenských pestovateľov zeleniny a zemiakov je predovšetkým zlepšenie dobrého mena slovenskej zeleniny a zvýšenie záujmu spotrebiteľov o domácu zeleninu.

“Práve vďaka záujmu spotrebiteľov nakupovať pravú slovenskú zeleninu, dokáže byť slovenská produkcia dostatočne konkurencieschopná voči zahraničnej, často aj nekvalitnej produkcii. Slovenská zelenina vyniká oproti dovážanej svojou čerstvosťou a kvalitou,” skonštatoval Šula.

Posilnenie postavenia a konkurencieschopnosti slovenských pestovateľov zeleniny a zemiakov chce zväz dosahovať zastupovaním ich záujmov pri tvorbe legislatívy, v aktívnej komunikácii s orgánmi štátnej správy a samosprávy. Zväz chce zabezpečiť pre slovenských pestovateľov zeleniny porovnateľné legislatívne podmienky so svojimi kolegami v Českej republike alebo Poľsku. Súčasne chce pomôcť novým záujemcom pri vstupe do odvetvia pestovania zeleniny, v ktorom vidia veľký potenciál.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
4 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Space
Space
19. apríl 2017 15:15

A o SPPK tu dlho nič. Už zanikla ?

realista
realista
19. apríl 2017 20:07

Gratulujem zeleninárom k nájdeniu rozumu – spájanie združení je jediná cesta – prajem veľa úspechov…..

patriot
patriot
20. apríl 2017 13:19

aj ja gratulujem. tesi ma najma to, ze si to pod Patronat zobral Robo Kovac- robi dobru pracu aj v cukrovej repe s E.T.konecne sa niekto rozumny spamatoval.chodte po rozumy za panom zemanom do CR a do Rakuska. ale to vy viete dobre.Oliver straz to ako naj agromanager.

Michal
Michal
21. apríl 2017 16:25

Ďakujeme za podporu, súhlasím, že zeleninári v Českej republike sú veľkým príkladom. Pán Eduard Zeman to robí dobre. Ešte nás čaká veľa práce.