Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Vládna rošáda môže poľnohospodárom priniesť nového šéfa rezortu

Vládna rošáda môže poľnohospodárom priniesť nového šéfa rezortu
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Vládna koalícia zvažuje výmenu rezortov. Informovalo o tom večerné spravodajstvo verejnoprávnej televízie. Podľa informácií RTVS by sa výmena mohla týkať ministerstiev práce a pôdohospodárstva.

„Rezort práce je jediný bez ministra po tom, čo exšéf rezortu Milan Krajniak (Sme rodina) podal demisiu a aj po rekonštrukcii vlády ostal tento post neobsadený. Dočasne ho vedie minister dopravy Andrej Doležal (nom. Sme rodina),“ informuje spravodajstvo RTVS.

Hnutie Sme rodina nemá, podľa RTVS, na post šéfa rezortu práce vhodného človeka. Aj preto by ho mohlo nominovať hnutie OĽaNO.

Podľa informácií poľnoinfo.sk, ani OĽaNO nemá momentálne vhodného kandidáta na post ministra práce. V najsilnejšej vládnej strane má však už minimálne dva dni prebiehať jeho intenzívne hľadanie. Otázka tak znie, prečo o takejto rošáde OĽaNO vôbec uvažuje.

O tom, či k zámene ministerstiev medzi stranami vládnej koalície nakoniec dôjde, by podľa informácií portálu poľnoinfo.sk, malo byť rozhodnuté v prvej polovici budúceho týždňa.

Možnosť výmeny medzi Sme rodina a niektorou z koaličných strán pripustil už vo štvrtok exminister Krajniak.

​”Hovoriť o menách je predčasné, my sa ešte poradíme. Pravdepodobne v utorok (6. 4.) budeme mať naše predsedníctvo a klub, kde sa dohodneme na ďalšom postupe,” citujú Hospodárske noviny Milana Krajniaka zo Sme rodina.

Karahuta: Zatiaľ to nie je aktuálne

Do horúceho kresla ministra pôdohospodárstva, v ktorom sedí nominant OĽaNO Ján Mičovský, by tak v prípade výmeny zasadol nominant hnutia Sme rodina.

Najbližšie k postu ministra má Jaroslav Karahuta, ktorý už do parlamentných volieb vstupoval ako odborník hnutia na pôdohospodárstvo. Aktuálne je šéfom Výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. K informáciám o výmene na poste rezortného šéfa sa pre poľnoinfo.sk vyjadril stručne.

„Zatiaľ to nie je aktuálne. Aspoň ja nemám ďalšie informácie,“ povedal J. Karahuta.

V ostatných dňoch sa pritom stupňuje kritika zo strany Sme rodina voči ministrovi pôdohospodárstva. Poslanec hnutia Patrick Linhart nahral a 1. apríla aj zverejnil video, kde uviedol napríklad aj to, že, „pán Mičovský je taký deduško, bohužiaľ musím to povedať nahlas, dostal prezývku už u nás v parlamente hlúpy Janko, lebo sa volá Janko Mičovský. Takže hlúpy Janko ani nevie, čo sa v rezorte deje. On príde na ten parlamentný výbor k nám a pozerá sa dookola tými očičkami, niečo povie, on nevie, ani kde je ľavá, kde je pravá,“ uviedol v nahrávke P. Linhart.

Tvrdá kritika od koaličného poslanca Sme rodina prišla len niekoľko hodín po tom, ako prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala novú vládu Eduarda Hegera. V nej bol ako šéf chlebového odvetvia potvrdený staronový minister Ján Mičovský.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments