Zadajte hľadaný výraz

Názory a komentáre Z domova

Vidiecka platforma: Viac sa oplatí byť poľovníkom ako farmárom

Vidiecka platforma: Viac sa oplatí byť poľovníkom ako farmárom
insert_photoTASR

Včera sme sa dozvedeli správu, že agrorezort začal s distribúciou chladiacich boxov pre poľovníkov na dočasné uskladnenie ulovenej diviačej zveri. Súvisí to s nariadením intenzívneho lovu diviakov v rámci opatrení na zabránenie šírenia afrického moru ošípaných (AMO).

Osadených bude 595 chladiacich zariadení v nárazníkových zónach pri slovensko-maďarskej a slovensko-ukrajinskej hranici. Cena za tieto chladiace boxy predstavuje sumu viac ako 3,2 milióna Eur, ktoré boli použité na ich nákup zo spoločného štátneho mešca.

Oceňujeme, že sa štát rozhodol pomôcť užívateľom poľovných revírov, pretože takto neskončí všetko mäso z ulovenej diviačej zveri automaticky v kafilérii. V chladiacich boxoch „počká” na výsledky vyšetrení vzoriek mäsa na AMO a zdravé mäso môže byť ďalej použité.

My teraz hľadáme odpoveď na otázku, či si takéto boxy „nezaslúžili” aj farmári, ktorým pozabíjali svine? Ich svine išli rovno do kafilérie.

Poľovníctvo je hobby, užívatelia poľovných revírov sú na tom mnohokrát finančne oveľa lepšie ako farmári. Farmár zvieratá kŕmi, ošetruje, je to jeho živobytie. Od jeho práce závisí potravinová sebestačnosť. Poľovníci tiež majú svoje náklady, ale ich výška sa s nákladmi farmára nedá porovnávať. Rovnako je neporovnateľný aj zisk.

Nevieme si vysvetliť, prečo pomoc štátu prichádza len takto jednostranne pre poľovníkov a na farmárov sa zabudlo. Ostatne to nie je prvýkrát a obávame sa, že ani posledný.

Lepšie je byť poľovníkom ako farmárom….

Autor článku: Vidiecka platforma
Zdroj obrázku: TASR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
JB
JB
27. august 2019 10:57

Dobry den, prosim Vas, Vy zverejnite clanok tohto typu? Populisticky, zmateny clanok. Dotycny pan nie je ani farmar, ani chovatel, ani polovnik inak by taketo nieco nenapisal…

realista
realista
27. august 2019 11:47
Odpoveď na  JB

Čo už to je Vidiecka platforma….a treba aj články tohto typu aby sme vedeli ” who is who” ….idú predsa voľby