Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Viac techniky na jednom mieste v tomto roku už neuvidíte

Viac techniky na jednom mieste v tomto roku už neuvidíte
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Vo štvrtok (5. október 2023) sa v obci Vyšný Žipov v okrese Vranov nad Topľou uskutoční najväčšia prehliadka poľnohospodárskej techniky v pracovnom nasadení na východnom Slovensku v tomto roku. Deň poľa kukurice organizuje AGRION – Združenie dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR už 15 rokov. Posledné ročníky sa konajú striedavo na západnom a východnom Slovensku.

Komplexnosť aktuálnej výstavy zabezpečí desiatka najvýznamnejších výrobcov traktorov na svete. Predvedú sa napríklad značky John Deere, New Holland, Case IH, Zetor, Kubota, Claas, Deutz-Fahr, Fendt, Farmtrack alebo TYM-Branson.

Hlavnú časť podujatia tvoria ukážky agrotechnických operácií, ktoré začínajú zberom kukurice, pokračujú mulčovaním, spracovaním pôdy, sejbou, chemickou ochranou a v závere sa predvedú teleskopické manipulátory. Zatiaľ je prihlásených 48 súprav poľnohospodárskej techniky.

Podujatie začína vo štvrtok (5.10.2023) o 10:00 diskusiou o financovaní poľnohospodárskej techniky, ktorá má poľnohospodárom pomôcť so získaním moderných technológií. O 11:00 je naplánované otvorenie s informáciou o vysiatych hybridoch, ktoré vzápätí vystrieda moderovaná ukážka pracovných operácií.

Moderátorom podujatia je profesor Pavol Findura, prorektor Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. SPU je spolu so Zväzom pestovateľov a spracovateľov kukurice, hostiteľským poľnohospodárskym podnikom Oragro – V a týždenníkom Roľnícke noviny spoluorganizátorom podujatia.

Deň poľa kukurice sa uskutoční za každého počasia a na miesto predvádzania techniky navedú návštevníkov vo Vyšnom Žipove smerové tabule.

Autor článku: AGRION - Združenie dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

5 1 hlas
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments