Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jar LEFT
Branding VUB 2019 Jar RIGHT
Branding VUB 2019 Jar TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Z domova Zaujímavosti

Ťažký kartel? Úrad vykonal inšpekciu u predajcu techniky

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 789
UniCredit Bank 2018

Inšpekcia bola podľa nej vykonaná na základe dôvodného podozrenia, že medzi podnikateľmi pôsobiacimi v oblasti dodávok strojov a strojno-technologického vybavenia do poľnohospodárskej prvovýroby mohlo dôjsť k uzavretiu dohody obmedzujúcej súťaž, a to v súvislosti s účasťou a predkladaním ponúk vo verejných obstarávaniach čiastočne financovaných z prostriedkov Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka (EPFRV), Programu rozvoja vidieka SR na roky 2007 až 2013, z opatrenia Modernizácia fariem.

Keďže podľa Olšavskej by mohlo ísť o horizontálnu dohodu medzi priamymi konkurentmi, ktorá patrí medzi najzávažnejšie porušenia súťažných pravidiel a považuje sa za ťažký kartel, v prípade preukázania takejto dohody hrozí podnikateľom pokuta až do výšky 10 % z obratu za predchádzajúce uzavreté účtovné obdobie.

Skutočnosť, že úrad uskutočnil inšpekciu, podľa nej však neznamená, že dotknuté subjekty porušili súťažné pravidlá ani neprejudikuje závery prešetrovania.

„V tejto fáze úrad neposkytuje bližšie informácie o prešetrovaní,“ dodala hovorkyňa PMÚ SR.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1305 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.