Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Názory a komentáre Z domova

Ups! Chceli si opraviť renomé a opäť sa niečo nevydarilo

Ups! Chceli si opraviť renomé a opäť sa niečo nevydarilo
insert_photoMPRV - Poslanci parlamentného výboru pre pôdohospodárstvo na pôde Pôdohospodárskej platobnej agentúry.

Pôdohospodárska platobná agentúra dnes popoludní novinárov informovala, že na svojej webovej stránke uverejnila menný zoznam všetkých svojich zamestnancov. Tlačovú správu nám poslala Erika Turček Pfundtnerová z Oddelenia komunikácie PPA. Jej meno by ste pritom v zozname hľadali márne.

„Pôdohospodárska platobná agentúra pokračuje vo svojej začatej reformnej práci a chce byť ešte bližšie k žiadateľom a poberateľom dotácií. Popri plánovanej digitalizácii a zjednodušenia procesov podávania a spracovania žiadostí teraz zverejňuje na svojej webovej stránke menný zoznam všetkých svojich zamestnancov,“ informuje Erika Turček Pfundtnerová z Oddelenia komunikácie.

V mennom zozname, o ktorom informuje, pritom ona sama chýba. Oddelenie komunikácie reprezentujú len Ladislav Ďurkovič a Peter Baran. Ak sa za ženským menom z tlačovej správy neskrývajú pod pseudonymom menovaní páni, tak je jasné, že opäť sa niečo nevydarilo. Zoznam má obsahovať všetkých zamestnancov a hneď osoba, ktorá o ňom podáva správu novinárom, chýba.

Poľnohospodár si pravdepodobne všimne, že v zozname zatiaľ nie sú zaradení žiadni zamestnanci z regionálnych pracovísk PPA v Trnave, Dunajskej Strede, Trenčíne, Nitre, Nových Zámkoch, Leviciach, Žiline, Dolnom Kubíne, Zvolene, Rimavskej Sobote, Košiciach, Michalovciach, Prešove a Poprade. O tejto skutočnosti tlačová správa diplomaticky mlčí.

Radšej mohli počkať do pondelka

Snaha zodpovedných sa cení a všetci poľnohospodári jej určite tlieskajú. Opäť je ale taká polovičatá a akoby ušitá horúcou ihlou. Z akého dôvodu na konci pracovného týždňa o 15:46 o takejto polodokončenej aktivite PPA informuje, netušíme. Teda možno po viacerých zmätkoch v tomto týždni si len chceli napraviť renomé. Ako vidíme, radšej s tým mohli počkať do pondelka.

Poľnohospodári by však určite uvítali, keby k menovaným zamestnancom boli doplnené aj emailové adresy, keď už nie telefónne čísla. Na druhej strane, ak vychádzame z logiky mailov na ministerstve pôdohospodárstva, tak pre písaniachtivých žiadateľov o podpory bude tento rébus riešiteľný. Možno stačí vyskúšať formát mailu – meno.priezvisko@apa.sk

PPA o tejto možnosti v tlačovej správe nehovorí, poľnohospodárov smeruje na infolinku, kde vraj dostanú najrýchlejšiu odpoveď. Kontakt je jednoduchý – info@apa.sk, alebo telefonicky na číslo 02/527 33 800, každý pracovný deň od 8.00 do 15.00 hod.

Zoznam na webe PPA

Tlačová správa pre novinárov

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: MPRV - Poslanci parlamentného výboru pre pôdohospodárstvo na pôde Pôdohospodárskej platobnej agentúry.

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1523 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
3 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
RAGOK
Člen
RAGOK
7. mája 2021 21:33

Ups c. 2, infolinka, ktoru ze vraj zriadili funguje uz x rokov, chvalia sa starym vypelichanym perim 🙂

Anna Maria Budz
Člen
Anna Maria Budz
8. mája 2021 8:36
Odpoveď na  RAGOK

Ups c. 3, menný zoznam je na webe minimálne 4 roky,a boli tam aj e-maily a pri niektorých aj telefonické kontakty. Bliele vrany predsa neklamú,veď aj digitalizácia zelenej nafty sa podarila v roku 2021,podľa p.Janosa. To,že PPA získala za to riešenie cenu ITAPA v roku 2019 už zabudli aj zamestnanci… Celý komentár »

Anna Maria Budz
Člen
Anna Maria Budz
8. mája 2021 9:51

Skúste sa pozhovárať so zamestnancami regiónov,ako im ide preberanie jednotných žiadosti.Že pracujú v systéme IACS a Jednotný register žiadateľoch na tzv. neostrich verziách,takze incidentne čo je v príkrom rozpore s akreditačnymi kritériami.Takze nie DOBYTKAR ale neschopnosť vedenia MPRV SR a PPA nám berie akreditáciu PPA! Kolegovia,sedia vam hranice užívania a… Celý komentár »