Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Názory a komentáre Z domova

Ups! Chceli si opraviť renomé a opäť sa niečo nevydarilo

Ups! Chceli si opraviť renomé a opäť sa niečo nevydarilo

Pôdohospodárska platobná agentúra dnes popoludní novinárov informovala, že na svojej webovej stránke uverejnila menný zoznam všetkých svojich zamestnancov. Tlačovú správu nám poslala Erika Turček Pfundtnerová z Oddelenia komunikácie PPA. Jej meno by ste pritom v zozname hľadali márne.

„Pôdohospodárska platobná agentúra pokračuje vo svojej začatej reformnej práci a chce byť ešte bližšie k žiadateľom a poberateľom dotácií. Popri plánovanej digitalizácii a zjednodušenia procesov podávania a spracovania žiadostí teraz zverejňuje na svojej webovej stránke menný zoznam všetkých svojich zamestnancov,“ informuje Erika Turček Pfundtnerová z Oddelenia komunikácie.

V mennom zozname, o ktorom informuje, pritom ona sama chýba. Oddelenie komunikácie reprezentujú len Ladislav Ďurkovič a Peter Baran. Ak sa za ženským menom z tlačovej správy neskrývajú pod pseudonymom menovaní páni, tak je jasné, že opäť sa niečo nevydarilo. Zoznam má obsahovať všetkých zamestnancov a hneď osoba, ktorá o ňom podáva správu novinárom, chýba.

Poľnohospodár si pravdepodobne všimne, že v zozname zatiaľ nie sú zaradení žiadni zamestnanci z regionálnych pracovísk PPA v Trnave, Dunajskej Strede, Trenčíne, Nitre, Nových Zámkoch, Leviciach, Žiline, Dolnom Kubíne, Zvolene, Rimavskej Sobote, Košiciach, Michalovciach, Prešove a Poprade. O tejto skutočnosti tlačová správa diplomaticky mlčí.

Radšej mohli počkať do pondelka

Snaha zodpovedných sa cení a všetci poľnohospodári jej určite tlieskajú. Opäť je ale taká polovičatá a akoby ušitá horúcou ihlou. Z akého dôvodu na konci pracovného týždňa o 15:46 o takejto polodokončenej aktivite PPA informuje, netušíme. Teda možno po viacerých zmätkoch v tomto týždni si len chceli napraviť renomé. Ako vidíme, radšej s tým mohli počkať do pondelka.

Poľnohospodári by však určite uvítali, keby k menovaným zamestnancom boli doplnené aj emailové adresy, keď už nie telefónne čísla. Na druhej strane, ak vychádzame z logiky mailov na ministerstve pôdohospodárstva, tak pre písaniachtivých žiadateľov o podpory bude tento rébus riešiteľný. Možno stačí vyskúšať formát mailu – meno.priezvisko@apa.sk

PPA o tejto možnosti v tlačovej správe nehovorí, poľnohospodárov smeruje na infolinku, kde vraj dostanú najrýchlejšiu odpoveď. Kontakt je jednoduchý – info@apa.sk, alebo telefonicky na číslo 02/527 33 800, každý pracovný deň od 8.00 do 15.00 hod.

Zoznam na webe PPA

Tlačová správa pre novinárov

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: MPRV - Poslanci parlamentného výboru pre pôdohospodárstvo na pôde Pôdohospodárskej platobnej agentúry.

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1560 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
3 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
RAGOK
RAGOK
7. mája 2021 21:33

Ups c. 2, infolinka, ktoru ze vraj zriadili funguje uz x rokov, chvalia sa starym vypelichanym perim 🙂

Anna Maria Budz
Anna Maria Budz
8. mája 2021 8:36
Odpoveď na  RAGOK

Ups c. 3, menný zoznam je na webe minimálne 4 roky,a boli tam aj e-maily a pri niektorých aj telefonické kontakty. Bliele vrany predsa neklamú,veď aj digitalizácia zelenej nafty sa podarila v roku 2021,podľa p.Janosa. To,že PPA získala za to riešenie cenu ITAPA v roku 2019 už zabudli aj zamestnanci… Celý komentár »

Anna Maria Budz
Anna Maria Budz
8. mája 2021 9:51

Skúste sa pozhovárať so zamestnancami regiónov,ako im ide preberanie jednotných žiadosti.Že pracujú v systéme IACS a Jednotný register žiadateľoch na tzv. neostrich verziách,takze incidentne čo je v príkrom rozpore s akreditačnymi kritériami.Takze nie DOBYTKAR ale neschopnosť vedenia MPRV SR a PPA nám berie akreditáciu PPA! Kolegovia,sedia vam hranice užívania a… Celý komentár »