Zadajte hľadaný výraz

Z domova

31 nakazených v slovenskej potravinárskej firme

31 nakazených v slovenskej potravinárskej firme
insert_photoFekollini, s. r. o.

V spoločnosti Fekollini v Sládkovičove, ktorá vyrába známu značku sendvičov, potvrdili hygienici celkovo 31 prípadov nákazy koronavírusom. Ide o domácich aj zahraničných pracovníkov, rovnako aj o pracovníkov, ktorých spoločnosť najíma cez agentúry.

„Doteraz sme nákazu u žiadneho zamestnanca nemali. Práve v jednej z agentúr, ktorú využívame, sa vyskytol aj prípad koronavírusu, preto sme sa iniciatívne rozhodli dať otestovať aj všetkých našich zamestnancov,“ vysvetlil marketingový manažér Andrej Gersner.

Testami prešlo 566 ľudí, hygienici ich definitívne vyhodnotili dnes. Pozitívne otestovaných pracovníkov umiestnili hygienici do izolácie, ľudí, s ktorými mohli prísť aj v rámci závodu do úzkeho kontaktu, dajú do karantény.

„Ako prvá slovenská firma na celom Slovensku sme dali otestovať všetkých svojich zamestnancov. Teraz môžeme s čistým svedomím povedať, že v našej potravinárskej výrobe nepracuje žiadny človek s nákazou covid 19,“ dodal Gersner.

Závod zostáva v prevádzke. Zamestnanci celoročne dodržiavajú vysoké bezpečnostné a hygienické štandardy, nosia rúška, sieťky na vlasy, jednorazové odevy aj rukavice.

„Spoločnosť Fekollini, ako potravinová prevádzka, podlieha pravidelným úradným kontrolám zo strany štátu. Regionálna veterinárna a potravinová správa v Galante pravidelne kontroluje dodržiavanie hygienických postupov a štandardov s cieľom garantovať bezpečnosť potravín. V našom závode dodržiavame najvyššie štandardy a hygienické postupy v rámci každodennej výroby,“ dodal Peter Ďurčák, Manažér kvality spoločnosti Fekollini.

V závode dnes vykonali kontrolu aj potravinoví inšpektori.

“Môžem potvrdiť, že v závode bola dnes vykonaná kontrola. Počas celého dňa inšpektori kontrolovali všetky postupy a pochybenia nenašli. Boli odobraté vzorky z produktov, ktoré sme poslali na vyhodnotenie, výsledky očakávame v piatok,“ dodal riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy Jozef Bíreš.

Prenos ochorenia cez potraviny zatiaľ nikde na svete potvrdený nebol. Napriek tomu sa spoločnosť obáva o reakciu verejnosti a pokles záujmu o jej produkty v najbližších týždňoch.

Autor článku: Ivana Kaliská
Zdroj obrázku: Fekollini, s. r. o.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments