Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky Zaujímavosti

Top Agro pozná svojich víťazov

Top Agro pozná svojich víťazov
insert_photominulý rok sa Top Agro konalo v Rimavskej Sobote

V týchto dňoch skončili prípravy na 17. ročenke Top Agro. Články o najlepších poľnohospodárskych podnikoch, najkrajších chotároch, zaujímavostiach zo zahraničia sú v tlači a organizátori – členovia Klubu poľnohospodárskych novinárov (KPN) už plne obrátili svoju pozornosť na prípravu záverečného večera.

„Slávnostné vyhodnotenie súťaže Top Agro a Najkrajší chotár sa uskutoční v Bojniciach v okrese Prievidza 25. októbra. Pôvodne uvádzaný termín sa nám posunul z 18. októbra, kedy oslavuje 20. výročie svojho založenia Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora o týždeň,“ hovorí o zmene termínu tajomníčka KPN Jana Janku.

Aj tento rok vyberal Výskumný ústav ekonomiky poľnohospodárstva a potravinárstva v Bratislave na základe troch ekonomických ukazovateľov najlepších 100 podnikov, ktoré sú ocenené v šiestich hlavných kategóriách.

Absolútnym víťazom súťaže a samozrejme aj kategórie obchodných spoločností v produkčných oblastiach sa stala spoločnosť MM + J, s. r. o., Šamorín – Mliečno, ktorá patrí pod skupinu Donau Farm group. Tá na Slovensku obhospodaruje pôdu na výmere 10 tisíc hektárov. Druhé miesto v kategórií obchodných spoločností v produkčných oblastiach získala spoločnosť Danubius Fruct v Dunajskej Lužnej a na treťom mieste skončili zemiakári zo Senca vedení Jurajom Máčajom.

V rámci obchodných spoločností hospodáriacich v znevýhodnených oblastiach získal prvé miesto Matex Veľké Kapušany, druhé Agrosev Detva a tretie Agroris Rimavská Sobota.

Najlepším poľnohospodárskym družstvom v produkčných oblastiach sa stala PD Podhájska – Radava, na druhom mieste skončilo PD Rastislavice a bronzovú priečku obsadilo PD Dunaj v Bratislave.

Najlepším družstvom v znevýhodnených oblastiach a podnikom s najvýraznejším posunom v rámci tabuľky oproti minulému roku sa stalo PPD Prašice so sídlom v Jacovciach. Na druhom mieste sú hospodári z PD Javorinka a tretie miesto obsadila GAMA – PD Pavlovce nad Uhom.
Najlepšími samostatne hospodáriacimi roľníkmi sú Jozef Bacigál z Cífera, Ondrej Gábor z Chotína a Milan Veliký z Nižnej Kamenice.

Oragro Oravské Veselé obhájilo svoju pozíciu najlepšieho podniku služieb.

V rámci slávnostného večera získa ocenenie aj Poľnohospodárske družstvo vo Važci za prvé miesto v súťaži Najkrajší chotár.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: minulý rok sa Top Agro konalo v Rimavskej Sobote

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments