Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Tohtoročný Agrokomplex si pripomenie slovenské zvyky i tradície

Tohtoročný Agrokomplex si pripomenie slovenské zvyky i tradície
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Slovenské zvyky, tradície i remeslá si pripomenie 48. ročník medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex. Uskutoční sa od 17. do 20. augusta na Národnom výstavisku, š. p. v Nitre. Jeho súčasťou bude aj 16. ročník Národnej výstavy hospodárskych zvierat a výstava Poľovníctvo, rybárstvo a včelárstvo, informovalo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Podtitulom tohtoročnej výstavy je Návrat ku koreňom.

„Späť ku koreňom sa vraciame aj doslovne, prostredníctvom odborných prednášok o regeneratívnom a precíznom poľnohospodárstve, ktoré sú šetrné k ekosystémom a pôde,“ skonštatoval minister pôdohospodárstva Jozef Bíreš.

Chýbať nebudú novinky v oblasti dobrých životných podmienok chovu hospodárskych zvierat. Špeciálnou udalosťou tohtoročného Agrokomplexu bude diskusia všetkých doterajších ministrov pôdohospodárstva z éry samostatnej Slovenskej republiky.

Novinky z poľnohospodárstva, potravinárstva, chovu hospodárskych zvierat či trendy v technike predstaví na Agrokomplexe viac ako 250 vystavovateľov, predajcov a národných poľnohospodárskych a potravinárskych zväzov. Pre odbornú i širokú verejnosť sú pripravené workshopy, diskusie s odborníkmi, prednášky, odborné poradenstvo aj sprievodný kultúrny program.

V rámci 16. Národnej výstavy hospodárskych zvierat sa predvedú jednotlivé chovateľské zväzy a združenia so šampiónmi vo svojich kategóriách. Návštevníci uvidia 600 jedincov tradičných hospodárskych zvierat. Súčasťou výstavy budú aj westernové predstavenia jazdy koní, záprahy či vystúpenie koní z Národného žrebčína v Topoľčiankach.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments