Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Živočíšna výroba Zo sveta

Taliansko asi predbehne Francúzsko v produkcii vína

Miláno 21. augusta (TASR) – Aj vďaka dobrému počasiu by Taliansko malo tento rok predbehnúť Francúzsko a zosadiť ho z trónu najväčšieho európskeho výrobcu vína. Dnes o tom informovalo združenie talianskych poľnohospodárov Coldiretti.

Slnečné počasie s miernymi dažďami pomôže Taliansku v tomto roku zvýšiť produkciu vína na asi 47 miliónov hektolitrov. Naopak, zlé počasie vo Francúzsku bude mať za následok zrejme najhorší zber hrozna od roku 2000, uviedlo združenie Coldiretti s odvolaním sa na správu francúzskeho ministerstva poľnohospodárstva. „Takže Taliansko získa európsky primát vo výrobe vína.“ Produkcia vína vo Francúzsku by mala v tomto roku dosiahnuť 46 miliónov hektolitrov, čo je 10 % pod priemerom za posledných 5 rokov.

Avšak primát môže čoskoro prevziať Španielsko, ktoré je podľa nedávnej francúzskej štúdie na najlepšej ceste predbehnúť Francúzsko aj Taliansko.

Coldiretti však tvrdí, že produkcia na hektár je v Taliansku o 70 % vyššia ako vo Francúzsku a Španielsku a trojnásobná v porovnaní s USA. Francúzsko, Taliansko a Španielsko sú tri európske vinárske veľmoci a aj traja najväčší svetoví producenti. Za nimi nasledujú USA a Argentína.

Informovala o tom agentúra Reuters.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1572 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.