Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z ekonomiky

Štartuje Top Agro 2010/2011

Štartuje Top Agro 2010/2011
insert_photoPPD Prašice patrí podľa dlhodobých výsledkov Top agro medzi najlepšie podniky na Slovensku. My sme zastihli podpredsedu družstva Vladimíra Jančoviča (vľavo) a vedúceho technických služieb Mariana Fodoru (v strede) pri rozhovore s kombajnisto

Súťaž Top Agro Slovensko už pätnásť rokov nepretržite sleduje výkonnosť poľnohospodárskych a potravinárskych podnikov a kvalitu práce ich manažmentov. Klub poľnohospodárskych novinárov pripravuje šestnásty ročník súťaže, ktorý by mal ukázať, ako si poľnohospodári počínali v roku 2010. Preto organizátori vyzývajú manažmenty poľnohospodárskych podnikov a farmárov, aby neváhali a prihlásili sa do najstaršej súťaže.

Vlani sa hodnotil rekordný počet účastníkov – prihlásilo sa vyše 1 200 firiem. Okrem tradičných účastníkov sa objavil v rebríčku Top sto najlepších podnikov celý rad nových firiem. Pätnásty ročník ukázal, že podnikateľské prostredie sa vyvíja a že podobne ako v športe nik nemá zaručené miesto na výslní. A tak minulý ročník objavil napríklad najlepšieho súkromne hospodáriaceho roľníka Juraja Hospodára v okrese Michalovce.

Top Agro po zásluhe ocenilo aj Jozefa Vozára, ktorý vybudoval jednu z najmodernejších ovocinárskych fariem Danubius Fruct v Dunajskej Lužnej. Značku Dobré jablká pozná dnes celé Slovensko. Vozár, predstaviteľ mladej generácie podnikateľov, naznačil, akým smerom by sa malo podnikanie uberať. Obchodné reťazce nemusia byť nepríjemný partner, keď firma dokáže zoskupiť a vybudovať združenie, ktoré dodáva veľké objemy kvalitného tovaru.

Touto cestou sa roky uberá senecký farmár Zdenek Černay, úspešný pestovateľ zemiakov na Slovensku. Príkladom úspechu z iného súdka je spoločnosť Begokon. Tá v okrese Veľký Krtíš vytvorila pri výrobe vajec a v nadväzujúcich podnikateľských činnostiach viac pracovných príležitostí ako klasický priemysel.

Slovenské poľnohospodárstvo je schopné zásobovať svet kvalitnými osivami, ktoré spracúva Závod osív PD v Ostrove pre spoločnosť KWS. To je ďalšia ukážka úspešnej manažérskej práce. Medzi úspešnými manažérmi sú ľudia v každom veku a aj sedemdesiatnici, ako napríklad Pavel Klinko predseda PD Raslavice, dokážu viesť podnik tak, že dlhodobo dosahuje najlepšie výsledky na Slovensku.

Nie vek, ale schopnosti, tvorivosť a samozrejmá vytrvalosť sú podmienkou úspechu. Hľadáme vyzývateľov, pre tých, ktorí v Top Agre dosiahli významné úspechy a naopak tých čo, držia žezlo žiadame, aby dokázali, že svoje pozície udržali.

Je to jednoduché, treba sa prihlásiť do nového 16. ročníka súťaže Top agro Slovensko.

Vyplnenú prihlášku (ktorú nájdete na stránke www.topagro.sk) posielajte na e-mail: zuzana.chrastinova@vuepp.sk alebo poštou na adresu: Výskumný ústav ekonomiky poľnohospodárstva a potravinárstva, Trenčianska 55, 824 80 Bratislava.

Termín podania prihlášok: do 15. 6. 2011

Autor článku: Jozef Sedlák - predseda Klubu poľnohospodárskych novinárov pri Slovenskom syndikáte novinárov
Zdroj obrázku: PPD Prašice patrí podľa dlhodobých výsledkov Top agro medzi najlepšie podniky na Slovensku. My sme zastihli podpredsedu družstva Vladimíra Jančoviča (vľavo) a vedúceho technických služieb Mariana Fodoru (v strede) pri rozhovore s kombajnisto

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments