Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Stanovisko SPF: Bartošová pomáhala OČTK, čím riskovala svoje zamestnanie

Stanovisko SPF: Bartošová pomáhala OČTK, čím riskovala svoje zamestnanie
insert_photoTASR - Na snímke generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu Gabriela Bartošová počas brífingu po stretnutí s farmármi na východe Slovenska. Valaliky 25. augusta 2020.

Ing. Gabrielu Bartošovú (ďalej G. B.) vymenovala Vláda SR za generálnu riaditeľku Slovenského pozemkového fondu po voľbách v roku 2020, aby pokračovala v objasňovaní závažnej trestnej činnosti na SPF, ktorú pomáhala orgánom činným v trestnom konaní (ďalej OCŤK) odhaľovať od roku 2018.

Už z pozície riaditeľky odboru prevodu a nájmu spolupracovala s OČTK na odhaľovaní závažnej trestnej činnosti, v dôsledku čoho sa dostala do konfliktu s bývalým vedením SPF a v novembri 2019 bola prinútená skončiť pracovný pomer na SPF.

G. B. pomáhala OČTK, čím riskovala svoje zamestnanie a svoje spoločenské postavenie. V tejto činnosti pokračovala aj po svojom vymenovaní za GR a pokračuje v nej dodnes. Na základe jej aktívnej spolupráce s políciou je dnes vedených niekoľko trestných konaní a boli vznesené obvinenia viacerým osobám v mediálne známych prípadoch týkajúcich sa SPF.

Snaha niektorých obvinených v pozícii kajúcnika vyhnúť sa dlhoročným trestom odňatia slobody a odhaleniu ich ďalšej trestnej činnosti vyústila do ich tvrdení o údajnom korupčnom správaní G. B., ktoré sa malo diať za predošlého vedenia SPF. Tieto tvrdenia kajúcnikov sú v príkrom rozpore s pôsobením G. B. na SPF.

OČTK majú vo svojom konaní absolútne rozviazané ruky. Činnosť SPF v aktuálnej situácii nie je nijako ovplyvnená, SPF funguje v normálnom režime tak ako doteraz. Rešpektujeme prezumpciu neviny a vyjadrujeme nádej, že sa vzniknutá situácia čo najskôr objasní

Autor článku: Martin Kormoš - hovorca Slovenského pozemkového fondu
Zdroj obrázku: TASR - Na snímke generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu Gabriela Bartošová počas brífingu po stretnutí s farmármi na východe Slovenska. Valaliky 25. augusta 2020.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments