Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z ekonomiky

SPPK pripravuje konferenciu s medzinárodnou účasťou

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora pripravuje začiatkom marca sériu podujatí, ktoré by mali prispieť k účinnejšiemu presadzovaniu národných záujmov SR pri schvaľovaní reformy Spoločnej poľnohospodárskej politiky.

Prvým z podujatí je medzinárodná konferencia, nad ktorou prevzala záštitu predsedníčka Výboru Národnej rady SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Mária Sabolová, pričom medzi vystupujúcimi nebude chýbať ani podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič, ktorý sa dotkne problematiky spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ v období krízy. Medzi hosťami budú významní predstavitelia Výboru poľnohospodárskych profesijných organizácií EÚ (COPA) i predstavitelia farmárov z nových i starých členských štátov, ktorí účastníkom konferencie priblížia ich postrehy a predstavy o budúcnosti agrárneho a potravinárskeho podnikania na spoločnom európskom trhu.

„V prvý marcový deň sa zídu v Nitre tiež relevantní politici, vrátane europoslancov, ktorí budú mať čo povedať do konečnej podoby spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ po roku 2013“, zdôraznil Milan Semančík, predseda SPPK.

Podľa neho času nie je nazvyš a SPPK sa kontaktuje s každým, kto môže pomôcť pri presadzovaní oprávnených záujmov slovenských roľníkov a potravinárov.

„V hre je príliš veľa na to, aby sme nehľadali a neaktivizovali všetky možné osoby a inštitúcie, ktoré sú ochotné nás počúvať a prípadne nám aj podať pomocnú ruku. Uvedomujeme si, že v orgánoch EÚ nedokáže žiadna členská krajina presadiť svoje požiadavky bez zahraničnej podpory. Preto zintenzívňujeme svoju činnosť aj na medzinárodnej scéne“, dodal predseda SPPK.

Na konferenciu o spoločnej poľnohospodárskej politike EÚ ešte v ten deň popoludní nadviaže v Nitre stretnutie predstaviteľov agrárnych komôr Visegrádskej štvorky i ďalších nových členských krajín a Chorvátska. Podujatie vyvrcholí 2. marca takisto v Nitre.

„Chceme pokračovať v tom, čo sa začalo vlani koncom novembra v Budapešti“, konštatoval M. Semančík.

„Veríme, že v Nitre dokážeme prijať deklaráciu, ktorá posunie ďalej naše spoločné úsilie o dosiahnutie rovnocenného podnikateľského prostredia pre poľnohospodárov v celom trhovom priestore EÚ. Ide nám nielen o spravodlivosť v podporách, ale aj o stabilitu financovania celej spoločnej poľnohospodárskej politiky, ktorá zatiaľ takisto nie je zaručená“.

My pripomíname, že na konferenciu je možné sa prihlásiť cez stránku sppk.sk a napriek tomu, že sa bude podujatie konať v nitrianskom PKO, do tejto chvíle je voľných už len približne 120 miest.

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments