Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

SPPK bude oficiálnym členom COPA-COGECA

SPPK bude oficiálnym členom COPA-COGECA
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) bude oficiálnym členom COPA-COGECA. Členstvo v tejto prestížnej medzinárodnej organizácii zaručí pre SPPK opätovný prístup k zásadným informáciám týkajúcim sa napríklad aj pripravovanej Spoločnej poľnohospodárskej politiky (CAP) po roku 2020. Informovala o tom hovorkyňa SPPK Jana Holéciová.

Obnovenie členstva v COPA-COGECA bude podľa nej oficiálne oznámené na stretnutí generálneho sekretára COPA-COGECA Pekku Pesonena a predsedu SPPK Emila Macha. Uskutoční sa v Bruseli 4. a 5. septembra 2018. 

“Vďaka finančnej podpore Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR získa naša samospráva nové možnosti, ako ovplyvňovať spoločnú poľnohospodársku politiku, ako sa vyjadrovať k viacročnému finančnému rámcu Európskej komisie a ďalším zásadným európskym legislatívnym predpisom, ktoré majú priamy dosah na slovenský agropotravinársky sektor. Zastúpenie slovenských poľnohospodárskych a potravinárskych lobistov priamo z praxe v takýchto významných medzinárodných inštitúciách je dnes už kľúčové,” uviedol Macho.

Obnovenie členstva v COPA-COGECA je podľa Holéciovej pozitívnou správou, ktorá prichádza v časoch, keď neúčasť na tvorbe zásadných európskych predpisov môže mať negatívny dosah na všetkých poľnohospodárov a potravinárov pôsobiacich na Slovensku.

COPA-COGECA združuje profesionálne organizácie poľnohospodárov a potravinárov z krajín EÚ.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments