Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Spoločne nakradli takmer za 30 tisíc eur

Spoločne nakradli takmer za 30 tisíc eur
insert_photohttp://granelam.sk/

Piešťanskí kriminalisti objasnili krádeže za viac ako 28 tisíc eur. Z poľnohospodárskeho podniku Granelam v Ostrove, bývalého Poľnohospodárskeho družstva Pokrok, zlodeji ukradli tony obilia, hnojív ale aj nafty.

„Dvaja muži sa ku krádeži policajtom priznali. Počas tohto i minulého leta mali postupne ako traktoristi vyviezť po žatve 50 ton ozimnej pšenice, 30 ton ozimného jačmeňa, 20 ton umelých hnojív, odčerpať z pracovných strojov 2000 litrov motorovej nafty a 2 tony umelého granulovaného hnojiva močoviny,“ vymenúva facebookový status Polície Slovenskej republiky.

Okrem toho podľa polície vyniesli v lete 2019 z areálu poľnohospodárskeho podniku rôzne chemické ochranné prostriedky.

„Z tohtoročnej úrody sa nakoniec podarilo policajtom zaistiť viac ako 8 ton pšenice a takmer 10 ton jačmeňa. Spoločnosti, ktorá hospodári v obci Ostrov, sa vráti aj 17 ton umelých hnojív, 2 tony močoviny a viac ako 370 litrov nafty,“ informujú policajti prostredníctvom sociálnej siete.

Piešťanskí policajti obvinili 37-ročného muža z Piešťan a 24 ročného muža z okresu Piešťany za pokračovací prečin krádeže spáchaný formou spolupáchateľstva.

„Išlo o mladších zamestnancov, na ktorých som si aj trošku zakladal, lebo sa mi zdali profesne dobrí. Na krádeže sme prišli cez zvýšenú spotrebu nafty a cez spätnú kontrolu GPS aj kamerových systémov v areáli,“ hovorí pre poľnoinfo.sk Juraj Schuchmann, predseda predstavenstva akciovej spoločnosti Granelam.

Za krádež a spôsobenie väčšej škody ukladá zákon trestnú sadzbu na 6 mesiacov až 3 roky.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: http://granelam.sk/

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments