Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

SPF v roku 2015 hospodáril so ziskom 26,43 mil. eur

Slovenský pozemkový fond (SPF) za rok 2015 dosiahol kladný hospodársky výsledok vo výške 26,43 milióna eur. Vyplýva to z účtovnej závierky fondu a z návrhu rozdelenia hospodárskeho výsledku za rok 2015, ktoré dnes na svojej schôdzi prerokovala a schválila vláda.

Z hospodárskeho výsledku sa navrhuje 1,5 milióna eur vyčleniť pre kapitolu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR na financovanie zabezpečenia projektov pozemkových úprav, 13,34 milióna eur previesť do Rezervného fondu SPF a 10,1 milióna eur účelovo vyčleniť pre MPRV na plnenie ostatných úloh rezortu v roku 2017.

SPF je právnickou osobou, ktorá spravuje vymedzené poľnohospodárske a lesné nehnuteľnosti vo vlastníctve štátu. Môže najmä bezodplatne prevádzať nehnuteľnosti z vlastníctva štátu do vlastníctva reštituentov na účely reštitučných náhrad, odplatne prevádzať majetok na účely privatizácie, predávať pozemky a poskytovať náhradné pozemky na účely usporiadania vlastníctva v zriadených záhradkárskych osadách, ako aj prenajímať nehnuteľnosti.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments