Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

SPF: Rada pozemkového fondu prerokovala rekordný počet právnych aktov

SPF: Rada pozemkového fondu prerokovala rekordný počet právnych aktov
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Rada Slovenského pozemkového fondu (SPF) prerokovala rekordný počet právnych aktov. Uviedol to Peter Tarasovič, veduci oddelenia komunikácie SPF.

Spresnil, že rada pozemkového fondu prerokovala 8. septembra 275 materiálov. Na šiestom riadnom zasadnutí členovia rady okrem iných dokumentov prerokovali až 69 kúpnych, 172 nájomných zmlúv, 275 reštitučných nárokov a tri dohody o zrušení a vysporiadaní podielového spoluvlastníctva reálnym rozdelením pozemkov.

Rada podľa Tarasoviča odporučila štatutárom pozemkového fondu na podpis 273 právnych aktov. Zo schvaľovacieho procesu stiahla dve kúpne zmluvy.

Spolu tak podľa neho rada odporučila na podpis štatutárnym zástupcom fondu v roku 2022 až 1860 právnych aktov, čo je v porovnaní s rokom 2021 o takmer 500 viac.

„Som veľmi rád, že rada pracuje naozaj naplno. Práve vďaka tejto neúnavnej činnosti sa nám darí odstraňovať spisovú zápchu na jednotlivých odboroch. Po predošlých garnitúrach sme totiž na fonde našli neuveriteľných 30.000 nevybavených spisov,“ upozornil generálny riaditeľ SPF Ján Marosz.

„Pevne verím, že na ďalších zasadnutiach dostaneme na prerokovanie ešte viac materiálov týkajúcich sa reštitučných nárokov,“ dodal predseda rady pozemkového fondu Martin Toman.  Ďalšie rokovanie rady SPF je na programe 6. októbra.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments