Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Skupina SANAGRO kupuje poľnohospodársku divíziu spoločnosti ESIN

Skupina SANAGRO kupuje poľnohospodársku divíziu spoločnosti ESIN
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Skupina SANAGRO, ktorá sa zameriava sa na oblasť prvovýroby v domácom agrosektore, kupuje poľnohospodársku časť spoločnosti ESIN. Po kúpe sa podiel obhospodarovanej pôdy skupiny SANAGRO navýši z 18,8 tisíca na 31-tisíc hektárov.

„Kúpa poľnohospodárskej časti spoločnosti ESIN pre nás znamená diverzifikáciu portfólia smerom na východ Slovenska, kde SANAGRO doposiaľ nepôsobilo. Aktivity skupiny sme doposiaľ sústredili na západné a stredné Slovensko. Získaním fariem patriacich pod ESIN budeme vedieť ešte efektívnejšie využívať synergie v rámci celej skupiny,“ uviedol generálny riaditeľ SANAGRO  Tomáš Kohút, ktorý dodal, že kúpou pod seba preberajú aj kompletný manažment agro divízie ESINu.

SANAGRO aktuálne vlastní 10 fariem na západnom a strednom Slovensku. Ide o Agrovia, Food Farm, Bos-Por Agro, Euroagro Senica, PD Dolné Otrokovce, PD Turiec, PD Šalgovce, RD Samuela Jurkoviča, RD Častkov, Sanagro Senica.

Kúpou sa portfólio skupiny rozšíri o 8 fariem a 4 bioplynové stanice na východnom Slovensku. Súčasťou transakcie sú Medzičlizie, Astom 4PS, Farma Oborín, Mold Trade, Agročat, Agro-Valaliky, Agro Valaliky Group, Mold Trade Group a bioplynové stanice Astom ND, Astom BPS, Astom V a Biofarma Oborín.

Zároveň sa navýši aj počet zamestnancov skupiny SANAGRO z 280 na 484.

„V skupine SANAGRO sme našli najvhodnejšieho partnera pre kúpu našej poľnohospodárskej divízie.  Veríme, že jeho silná a stabilná pozícia na trhu, ako aj dobré meno v sektore, zaistí ďalší rast fariem, ktoré doposiaľ patrili pod spoločnosť ESIN,“ uviedol Tomáš Kukučka, predseda predstavenstva ESIN Group.

Obe strany sa zhodli, že výška transakcie nebude zverejnená. Transakcia podlieha schváleniu Protimonopolným úradom SR.

Autor článku: Tlačová správa SANARO a redakcia poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
3 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
marcel sako
marcel sako
19. november 2019 19:32

Dobrý ťah od esinu. Ja by som to nikdy nerobil, lebo sučastné poľnohospodárstvo je na svojom maxime a už pôjdeme len dole/bohužiaľ/. Možno zeleninári alebo špecialna RV môže ešte vyskočiť hore. Bioplynky vas chlapci zničia, je to časovaná bomba. Ale oni vedia čo robia, iba že by nie ? Inak… Celý komentár »

Pišta
Pišta
19. november 2019 21:04
Odpoveď na  marcel sako

Takýto druh písma sa používal , ak sa nemýlim ,za starých dobrých socialistických čias. A tento rok si pripomíname 30. výročie bezbrehého rabovania ľudí a štátneho majetku . Tak kvôli tomu takáto nostalgia . Pamätám si toto písmo z novín , nevedel som vtedy síce ešte čítať , ale písmo… Celý komentár »

Martin
Martin
21. november 2019 14:18
Odpoveď na  marcel sako

Marcel polnohospodarstvo nikdy nepojde dole. Nemusis so mnou suhlasit, ale je to ako plavat proti prudu…prestanes plavat a unasa ta to dole. Je na kazdom aku rychlost si zvoli…niekto to vzda z roznych dovodov , niekto este zvysuje rychlost…administrativnych prekazok pribuda, ale chceme-nechceme jest sa musi aj ked momentalne je… Celý komentár »