Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Simon predloží vláde správu o dôsledkoch povodní

Simon predloží vláde správu o dôsledkoch povodní
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Vláda na poľnohospodárov nezabudne, ale najprv chce riešiť problémy ľudí postihnutých povodňami. Uviedla to premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) na dnešnej tlačovej konferencii po rokovaní šéfov rezortov.

„Vieme o žiadostiach pôdohospodárov, o zaplavenej úrode, je to veľký problém,“ konštatovala.

Dodala však, že vláda najprv chce vyriešiť situáciu občanov, ktorí „potrebujú mať základnú strechu nad hlavou a mať sa kam podieť“.

Šéf rezortu financií Ivan Mikloš (SDKÚ-DS) dodal, vláda dnes uložila ministrovi pôdohospodárstva Zsoltovi Simonovi (Most-Híd) predložiť správu o priebehu a následkoch povodní od začiatku roka do konca augusta. Simon by ju mal vypracovať do 26. novembra.

Vládu dnes vyzvali riaditelia regionálnych poľnohospodárskych a potravinárskych komôr (RPPK), aby sa neodkladne zaoberala riešením odškodňovania poľnohospodárov postihnutých tohtoročnými povodňami a záplavami.

„Podľa zisťovania verifikačných komisií, do ktorých práce sme sa aj my aktívne zapájali, nepriazeň počasia úplne zničila, alebo poškodila úrodu na takmer 250.000 hektároch poľnohospodárskej pôdy. Ide o taký veľký rozsah poškodenia vodným živlom, s akým sa poľnohospodári v SR nestretli celé desaťročia,“ uvádza sa vo výzve šéfov RPPK, ktorú poskytli médiám.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments