Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Hriadeľ Vás pozýva na AGROKOMPLEX 2010

Hriadeľ Vás pozýva na AGROKOMPLEX 2010
insert_photoHriadeľ, spol. s r. o. - traktor Fendt 200 Vario

Spoločnosť Hriadeľ, spol. s r.o., zastupuje na slovenskom trhu jedenásť renomovaných značiek poľnohospodárskej techniky. Medzi inými i traktory Fendt, pre ktoré sú od roku 2002 výhradným zástupcom na slovenskom trhu. Traktory tejto značky sa vyznačujú svojou hospodárnosťou, spoľahlivosťou a komfortom. Parametrami uspokoja i najnáročnejších klientov, ktorým na tohtoročnom Agrokomplexe predstavia i svoje novinky, ktoré boli prvýkrát prezentované odbornej verejnosti na jeseň 2009 na AGRITECHNIKE v Hannovri.

„Každý krok vo vývoji strojov, každá novinka je predsa v záujme lepšieho hospodárenia. Či je to zníženie počtu pracovných operácií či prejazdov, zvýšenie výkonov, zníženie spotreby PHM, lepšia elektronika, vždy sa jedná o vyššiu efektivitu. A to je predsa cieľom každého úspešného poľnohospodára,“ uviedla Blažena Ácsová, marketingová manžérka spoločnosti Hriadeľ, spol. s r. o.

Na Slovensku sa prvýkrát predstaví z radu 800 najsilnejší traktor novej generácie Fendt 828 Vario, ktorého podstatnou inováciou je najnovší systém vstrekovania paliva DCR (Deutz Common-Rail) s elektronickou reguláciou EDC 17, elektronicky riadená regulácia tlaku plniaceho vzduchu a regulácie systému chladenia, či úplne nové hnacie ústrojenstvo zadnej nápravy. Ďalej je to veľkoplošný Varioterminál s duálnymm (dotykovým i tlačidlovým) ovládaním, úplne nová veľkopriestorová klimatizovaná bezpečnostná kabína a mnoho ďaľších.

foto Hriadeľ: Traktory z radu 800.

Vďaka svojej nízkej výške a obratnosti sa kompaktným pomocníkom poľnohospodárov sú i traktory rady Fendt 200 Vario.

„Nový rad Fendt 200 Vario v sebe zahŕňa 5 modelov s výkonom od 60 do 100 k, výhradne vybavených bezstupňovými prevodovkami, čím sa Fendt stal prvým výrobcom všetkých konvenčných traktorov s takýmito prevodovkami,“ uviedla Blažena Ácsová.

Práve vďaka Vario prevodovke môžu poľnohospodári aj obrovské stroje prevádzkovať plynulou rýchlosťou od 30 metrov až do 60 kilometrov za hodinu. Otáčky motora sa pritom prispôsobujú zaťaženiu traktora, čím sa zabezpečuje mimoriadne nízka spotreba pohonných hmôt.

Traktory radu Fendt 200 Vario poskytujú istotu v kopcovitom teréne, kde stabilitu pomáha udržať nízko položené ťažisko, odpružená predná náprava a veľký výber aj širokých pneumatík.

Energiu novému radu dodávajú nové 3 valcové motory z dielne AGCO Sisu Power, ktoré boli vyvinuté práve pre nový 200-kový rad Vario V, F alebo P. Motory s objemom 3,3 l dosahujú výkon od 70 do 110 k a spĺňajú normy o výfukových plynoch 3a.

Využitie traktorov v mimopoľnohospodárskych činnostiach je dôvodom, že sa na Agrokomplexe 2010 predstaví i traktor Fendt 400 Vario s teleskopickým ramenom a mulčovaciou hlavou pre vysekávanie okrajov diaľnic a priekop od firmy Mulag.

„V spojení s traktorom Fendt, jeho plynulou prevodovkou a precíznym ovládaním jazdy ovládacím pedálom, poskytuje obsluhe mulčovacieho ramena maximálny komfort a obratnosť pri vysekávaní v komplikovaných terénoch s množstvom dopravných značiek, stromov a iných prekážok,“ uviedla B. Ácsová.

Ďalšími exponátmi, ktoré môžete vidieť počas tohtoročného Agrokomplexu v expozícii spoločnosti Hriadeľ, ktorá sa nachádza pred pavilónom F, sú stroje na zelenú žatvu značky SIP (kosačky, obracače, zhrňovače )stroje na komplexnú prípravu pôdy FRAMEST, SIMBA, RABE, prívesy OEHLER, sejačka Rabe ECOSEED ako aj postrekovače Berthoud.

Na Vašu návštevu sa teší kolektív spoločnosti HRIADEĽ, spol. s r.o.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Hriadeľ, spol. s r. o. - traktor Fendt 200 Vario

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments