Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Zaujímavosti Zo sveta

Rusko nepovolilo českému agroministrovi prelet z Moskvy do Kazane

Rusko nepovolilo českému agroministrovi prelet z Moskvy do Kazane

Návšteva českého ministra poľnohospodárstva Miroslava Tomana v Rusku sa skončila predčasne po tom, čo ruská strana ministrovi a jeho podnikateľskému sprievodu neumožnila vnútroštátny prelet z Moskvy do Kazane. Delegácia sa preto predčasne vracia do Prahy. Napísal to vo štvrtok spravodajský portál Novinky.cz.

Na zrušenú cestu českého ministra a dvoch desiatok podnikateľov upozornil ako prvý internetový server E15.cz. Podľa programu mal minister s delegáciou v Kazani rokovať s prezidentom Tatárskej republiky Rustamom Minnichanovom.

Na moskovskom letisku nechala ruská strana českú delegáciu najprv desať hodín čakať a následne oznámila, že vnútroštátny prelet do Kazane neumožní. Tým podľa hovorcu českého ministerstva poľnohospodárstva Vojtěcha Bíleho porušila dohodu.

Spravodajský server E15.cz pripomenul, že v Rusku rezonujú informácie z výročnej správy českej Bezpečnostnej informačnej služby (BIS), ktorá konštatovala, že sa v Česku zvyšuje aktivita čínskych i ruských rozviedok. Rusku sa nepáčia ani ďalšie aktivity, ako je plánované umiestnenie pamätnej tabule vlasovovcov v mestskej časti Praha-Řeporyje či plánovaný presun sochy sovietskeho maršala Koneva.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR - Na snímke ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná a minister poľnohospodárstva Českej republiky Miroslav Toman.

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1572 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.