Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Potravinárstvo Z domova

Rodinná firma Malý gazda získala nových investorov, rozširuje výrobu

blank

Rodinná firma Malý gazda z Prešova získala investíciu vo výške 550.000 eur a rozširuje výrobu. Spoločnosť, ktorá svoju výrobu začínala na dedine pri svojom dome, v súčasnosti denne vyrobí 4000 jogurtov a zásobuje nimi pulty reťazcov na Slovensku a Maďarsku.

Investícia, ktorú získala na platforme Crowdberry, jej umožní zdvojnásobiť výrobnú kapacitu a expandovať s novými produktmi na ďalšie trhy.

Ako povedal Daniel Gašpar zo spoločnosti Crowdberry, ide o typický príklad malej rodinnej firmy, ktorá so získaným kapitálom, inováciami a profesionalizáciou interných procesov môže naštartovať významný rast.

„Pridaná hodnota tak spočíva nielen v lepšej ziskovosti, ktorú Malý gazda za tento rok významne navýšil, ale aj v organickom raste tržieb, očakávaný z novouvedených, ale aj pôvodných produktov. Práve preto rezonovala u našich registrovaných investorov. Zaujal ich potenciál rodinnej firmy replikovať slovenský úspech v regionálnom meradle,“ priblížil Gašpar.

Prvým trhom, na ktorý v roku 2020 firma vstúpi, bude Česká republika.

„Prílev kapitálu a investorov spolu s ich dlhoročnými skúsenosťami v podnikaní, najmä v potravinárstve, nám umožňuje ďalej rásť a pripravovať sa na medzinárodnú expanziu. To samozrejme zahŕňa aj nastavenie procesov firmy a jej celkovú transformáciu z malej lokálnej mliekarne na rodinnú firmu medzinárodnej úrovne. V súčasnosti sú naše jogurty na pultoch slovenských a maďarských predajní. Len za minulý rok sme vyrobili približne 1,2 milióna kusov,“ vyčíslila zakladateľka Malého gazdu Zuzana Ševcová.

Spoločnosť Crowdberry bola založená v roku 2015 ako crowd-investingová platforma pôsobiaca v Českej republike a na Slovensku. Ide o investičné trhovisko spájajúce zaujímavé a inovatívne spoločnosti, ktoré už preukázali funkčnosť svojho obchodného modelu, so súkromnými investormi. Firmy na rozšírenie svojho podnikania môžu získať peniaze, a tým aj nových spoločníkov, aj vo fáze, keď nemajú prístup k bankovému financovaniu. Na druhej strane súkromným investorom poskytuje možnosť zhodnotiť vložené financie a získať majetkový podiel v inovatívnych spoločnostiach.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR - Jogurt Malý gazda sa v roku 2018 prezentoval na výstave Grune Woche v Berlíne.

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1574 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

1 komentár

  1. blank
    jm
    10. decembra 2019

    To ste zvýraznili kvôli tej cene? Nech by sa konečne začalo dariť všetkým ľuďom tak ,aby si mohli dovoliť kupovať aj za takúto cenu kvalitný produkt. Nie len lacný dovozový odpad ktorým sme kŕmený teraz.

    Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.