Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Rodinná firma Malý gazda získala nových investorov, rozširuje výrobu

Rodinná firma Malý gazda získala nových investorov, rozširuje výrobu
insert_photoTASR - Jogurt Malý gazda sa v roku 2018 prezentoval na výstave Grune Woche v Berlíne.

Rodinná firma Malý gazda z Prešova získala investíciu vo výške 550.000 eur a rozširuje výrobu. Spoločnosť, ktorá svoju výrobu začínala na dedine pri svojom dome, v súčasnosti denne vyrobí 4000 jogurtov a zásobuje nimi pulty reťazcov na Slovensku a Maďarsku.

Investícia, ktorú získala na platforme Crowdberry, jej umožní zdvojnásobiť výrobnú kapacitu a expandovať s novými produktmi na ďalšie trhy.

Ako povedal Daniel Gašpar zo spoločnosti Crowdberry, ide o typický príklad malej rodinnej firmy, ktorá so získaným kapitálom, inováciami a profesionalizáciou interných procesov môže naštartovať významný rast.

„Pridaná hodnota tak spočíva nielen v lepšej ziskovosti, ktorú Malý gazda za tento rok významne navýšil, ale aj v organickom raste tržieb, očakávaný z novouvedených, ale aj pôvodných produktov. Práve preto rezonovala u našich registrovaných investorov. Zaujal ich potenciál rodinnej firmy replikovať slovenský úspech v regionálnom meradle,“ priblížil Gašpar.

Prvým trhom, na ktorý v roku 2020 firma vstúpi, bude Česká republika.

„Prílev kapitálu a investorov spolu s ich dlhoročnými skúsenosťami v podnikaní, najmä v potravinárstve, nám umožňuje ďalej rásť a pripravovať sa na medzinárodnú expanziu. To samozrejme zahŕňa aj nastavenie procesov firmy a jej celkovú transformáciu z malej lokálnej mliekarne na rodinnú firmu medzinárodnej úrovne. V súčasnosti sú naše jogurty na pultoch slovenských a maďarských predajní. Len za minulý rok sme vyrobili približne 1,2 milióna kusov,“ vyčíslila zakladateľka Malého gazdu Zuzana Ševcová.

Spoločnosť Crowdberry bola založená v roku 2015 ako crowd-investingová platforma pôsobiaca v Českej republike a na Slovensku. Ide o investičné trhovisko spájajúce zaujímavé a inovatívne spoločnosti, ktoré už preukázali funkčnosť svojho obchodného modelu, so súkromnými investormi. Firmy na rozšírenie svojho podnikania môžu získať peniaze, a tým aj nových spoločníkov, aj vo fáze, keď nemajú prístup k bankovému financovaniu. Na druhej strane súkromným investorom poskytuje možnosť zhodnotiť vložené financie a získať majetkový podiel v inovatívnych spoločnostiach.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR - Jogurt Malý gazda sa v roku 2018 prezentoval na výstave Grune Woche v Berlíne.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
jm
jm
10. december 2019 0:28

To ste zvýraznili kvôli tej cene? Nech by sa konečne začalo dariť všetkým ľuďom tak ,aby si mohli dovoliť kupovať aj za takúto cenu kvalitný produkt. Nie len lacný dovozový odpad ktorým sme kŕmený teraz.