Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Rimavská Sobota prenajme svoju poľnohospodársku pôdu za 112.000 eur ročne

Rimavská Sobota prenajme svoju poľnohospodársku pôdu za 112.000 eur ročne
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Dovedna 564 hektárov svojej ornej pôdy a trvalých trávnych porastov prenajme samospráva Rimavskej Soboty spoločnosti Agroris za sumu zhruba 112.000 eur ročne. Rozhodli o tom mestskí poslanci na svojom poslednom zasadnutí.

„Verejná obchodná súťaž (VOS) na prenájom bola vypísaná od 24. júna do 31. júla. V tomto termíne bola na mestský úrad (MsÚ) doručená len jedna obálka, a to od spoločnosti Agroris. Členovia výberovej komisie skonštatovali, že splnila všetky požadované podmienky VOS,“ povedala na zasadnutí vedúca majetkovo-právneho oddelenia MsÚ Rimavská Sobota Katalin Lajka Éli.

Podľa poslanca Štefana Tankóa mesto vďaka tomuto spôsobu výberu nájomníka získalo aj ďalšie benefity.

„Spoločnosť sa okrem iného zaviazala vybudovať oddychové miesto v rekreačnej oblasti Kurinec a podporiť mládežnícky jazdecký oddiel sumou 3000 eur ročne,“ konkretizoval.

Pôda na prenájom sa nachádza v katastrálnych územiach Rimavskej Soboty a mestskej časti Tomašová. Zmluva o prenájme má byť uzatvorená na päť rokov, teda do októbra 2025.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Starý Gazda
Starý Gazda
2. október 2020 10:47

čo je brzda rozvoja Slovenskeho agrosektoru nemožno konkurovat zapadu kde na klasicku vyrobu ma každy svoju podu prenajimaju podu len na špecialnu vyrobu kde to zisk pokryje u nas na klasiku 250 eur najom plus dan takže kde idu naše dotacie rolnikom ked dotacia je 210 eur a teraz ešte… Celý komentár »

Milos
Milos
3. október 2020 19:28

nájom 200 eur za ha….a z čoho chcú žiť.