Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
MPRV SR Z ekonomiky

Prvé kroky ministra budú smerovať k platbám na repu

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 1149

Podpredseda strany Most-Híd a budúci minister pôdohospodárstva Zsolt Simon podľa vlastných slov prevezme rezorty, kde sa v uplynulom volebnom období vystriedalo 11 ministrov. Simona na post, kde bude mať v kompetencii okrem pôdohospodárstva po novom aj životné prostredie a časť právomocí v oblasti regionálneho rozvoja, v pondelok (5.7.) nominoval Republikový výbor strany Most-Híd.

„Uvedomujem si, že si sadnem do ministerského kresla, v ktorom sa za predchádzajúce volebné obdobie, na postoch, ktoré budú de facto spadať podo mňa, vystriedali 11 ministri – štyria na pôdohospodárstve, dvaja na výstavbe a piati na životnom prostredí,“ uviedol dnes pre TASR Simon.

„Nájsť problémy v šuplíku po jednom ministrovi, to má niečo do seba, avšak problémy po jedenástich ministroch si vie pravdepodobne predstaviť každý,“ podčiarkol.

V rezorte pôdohospodárstva bude podľa jeho vyjadrenia prioritou „zastavenie všetkých negatívnych vecí, ktoré boli v pôdohospodárstve rozbehnuté“. Ako príklad uviedol odsúhlasenie falšovania bryndze, problémy s podporou cukrovej repy, ale aj verejné obstarávania.

„Bez toho sa to asi nebude dať,“ uviedol Simon na otázku TASR, či po prípadnom nástupe do ministerskej funkcie plánuje uskutočniť na novovytvorenom ministerstve audit. Podľa neho „je potrebné vedieť, čo tam v skutočnosti je a čo nie je“.

Simon sa v prípade vymenovania za ministra pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja (MPŽPRR) SR plánuje starať aj o oblasť životného prostredia.

„Ak ma prezident vymenuje do funkcie ministra, tak budem mať vo vienku aj životné prostredie. Bude mojou povinnosťou, aby som sa rovnako staral aj o túto oblasť. Ja to v plnej miere hodlám aj naplniť, okrem toho, že pripravím terajšie ministerstvo na to, aby mohlo znovu vzniknúť Ministerstvo životného prostredia SR,“ povedal.

Na obnovení rezortu životného prostredia sa dohodla nová koalícia stredopravých strán, pričom ho má riadiť rovnako nominant strany Most-Híd. Zmeny v kompetenčnom zákone, ktoré pripravuje nová vláda, však budú podľa Simona účinné až v septembri, respektíve októbri tohto roka.

„Tento termín závisí od viacerých faktorov, ktoré sú mimo mňa a ktoré nebudem vedieť ovplyvniť,“ dodal.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1459 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.