Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Z domova Zaujímavosti

Prestížne tohtoročné agroceny sú už v rukách víťazov

blank

Prestížne agroceny 24. ročníka súťaže Top Agro a 19. ročníka súťaže Najkrajší chotár na Slovensku sú už v rukách víťazov. Prevzali si ich v utorok podvečer na Táľoch. TASR o tom informovala Jana Holéciová, hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK), s tým, že obe súťaže organizuje Klub poľnohospodárskych novinárov v úzkej spolupráci s SPPK a Výskumným ústavom ekonomiky poľnohospodárstva a potravinárstva.

Podľa Holéciovej sa titulom Najkrajší chotár na Slovensku medzi farmami nad 500 hektárov v tomto roku hrdí Poľnohospodárske družstvo (PD) Senica, v rámci malých fariem udelila odborná komisia ocenenie Top chotár spoločnosti Ovocný strom, Bošáca v okrese Nové Mesto nad Váhom, ktorá sa venuje záchrane starých a tradičných odrôd ovocných stromov.

Manažérkou roka je Martina Luptáková, riaditeľka PD Lieskovec vo Zvolenskom okrese, a titul Mladý farmár si odnáša 32-ročný Jakub Škoda, ktorý vraj nemá v génoch roľníčenie, no detská láska k traktorom ho priviedla až k obrábaniu pôdy.

 „Rebríček 100 úspešných manažmentov zostavuje tradične výskumný ústav na základe hospodárskych výsledkov v predchádzajúcom roku. Už po druhý raz sa na vrchol rebríčka dostala spoločnosť Agromačaj, Kráľová pri Senci, ktorú pozná verejnosť najmä ako pestovateľa zemiakov. Prostredníctvom odbytového združenia Zeleninárska zásobuje viac ako polovicu nášho trhu zemiakmi od slovenských pestovateľov. Je zároveň na čele kategórie obchodných spoločností hospodáriacich v produkčných oblastiach,“ uviedla Holéciová.

Sesterskú kategóriu poľnohospodárskych obchodných spoločností zo znevýhodnených oblastí vedie FirstFarms AGRA M, s. r. o., Malacky.

Podľa Holéciovej si ocenenia prevzali aj zástupcovia poľnohospodárskych družstiev. Prvenstvo v kategórii družstiev hospodáriacich v produkčných oblastiach patrí Podielnickému poľnohospodárskemu družstvu Komjatice v okrese Nové Zámky.

V kategórii družstiev hospodáriacich v znevýhodnených oblastiach získalo prvenstvo PD Brezina Pravotice v okrese Bánovce nad Bebravou.

Najlepším samostatne hospodáriacim roľníkom sa stal František Szaxon zo Zatína v Trebišovskom okrese.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1573 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

2 komentáre

 1. blank
  lajo
  27. októbra 2019

  bude aj tento rok k dispozícií online verzia ročenky?

  Odpovedať
 2. blank
  28. októbra 2019

  Dobrý deň, určite to tajomník KPN nahodí na web v najbližších dňoch. Sledujte web súťaže. Ak máte záujem o tlačenú verziu ročenky, napíšte mi Vašu adresu na môj mail juraj.huba@polnoinfo.sk. V priebehu utorka budeme nejaké ročenky posielať čitateľom poľnoinfo.sk, ktorí reagovali na moju emailovú výzvu. Pekný deň. JH

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.