Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Premiér Matovič sa zúčastnil krízového štábu agrorezortu

Premiér Matovič sa zúčastnil krízového štábu agrorezortu
insert_photoMPRV SR

Pravidelného rokovania krízového štábu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) sa dnes v doobedňajších hodinách zúčastnil aj predseda Vlády Slovenskej republiky Igor Matovič. Experti agrorezortu so zástupcami poľnohospodárov, spracovateľov potravín a slovenských i zahraničných obchodníkov na ňom rokovali o aktuálnom vývoji v agrosektore na Slovensku i v zahraničí.

„Dnes na krízovom štábe ministerstva pôdohospodárstva obchodníci potvrdili dostatočné zásoby potravín na skladoch na Slovensku. Čo je tiež pozitívne pre boj s pandémiou, znížila sa aj frekvencia nakupovania obyvateľmi. Ľudia si nakupujú viac počas jednej návštevy obchodu,“ povedal Igor Matovič, predseda Vlády SR po rokovaní krízového štábu.

„Obchodníci nám potvrdili, že Slováci sa zároveň predzásobili potravinami. Napríklad ryže nakúpili Slováci za prvý štvrťrok toľko, ako za 10 mesiacov roku minulého. Menej však obyvatelia nakupujú vysokofrekvenčný sortiment ako je pečivo, cukrovinky, či kvety. Pokles veľkonočného sortimentu je medziročne až okolo úrovne 50 percent,“ ozrejmil Ján Mičovský, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Po výraznom náraste nákupu potravín v marci sa situácia v obchodoch stabilizovala. Distribúcia potravín už prebieha plánované a distribučné sklady obchodníkov s potravinami sú dostatočne zásobené nielen čerstvými, ale aj trvanlivými potravinami.

Autor článku: Vladimír Machalík - riaditeľ odboru komunikácie a marketingu MPRV SR
Zdroj obrázku: MPRV SR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
aksds@aksds.sk
aksds@aksds.sk
6. apríl 2020 16:59

Dobrý deň pán riaditeľ Machalík, prosíme Vás, aby ste uviedli mená konkrétnych expertov, kt.sa zúčastnili rokovania, aby sme sa mohli dozvedieť, že aké konkrétne závery prijali v prospech domácich aktívnych poľnohospodárov, kt. svedomite pracujú na poliach, aby zabezpečili pre domácich občanov základné poľnohospodárske produkty.
Ďakujem. H.Patasiová-predseda AKS