Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky Zaujímavosti

Predaj traktorov zostal na úrovni roku 2011

Predaj traktorov zostal na úrovni roku 2011
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - Ostatný ročník Agrosalónu zaujal aj študentov stredných škôl.

Už zajtra začína v Nitre Agrosalón, ktorý prinesie agropodnikateľom komplexný pohľad na trh s poľnohospodárskou mechanizáciou. Jednotliví predajcovia a výrobcovia predstavia na veľtrhu najnovšie trendy a budú bojovať o priazeň roľníka v dobe, keď neprebieha žiadna výzva na nákup techniky. Štatistika predaja traktorov za minulý rok nám hovorí, že svoju pozíciu udržali trhoví lídri, ale do popredia sa dostávajú napríklad aj značky, na ktoré sme neboli v minulosti zvyknutí.

Pokiaľ výsledky za prvých 9 mesiacov roka 2012 deklarovali oproti rovnakému obdobiu 2011 nárast počtu prihlásených traktorov, celoročná štatistika pozitívny efekt zotrela. V roku 2012 sa na Slovensku novoprihlásilo 777 traktorov, čo je o 6 menej, ako v roku 2011. Trhovú pozíciu si upevnili stroje John Deere, ktorých sa na Slovensku predalo 22,4 percenta z celkového množstva predaných traktorov. Oproti roku 2011 sa zväčšil rozdiel medzi trhovou jednotkou a trhovou dvojkou – spoločnosťou Zetor. Tá v minulom roku, podľa našich informácií, predala na slovenskom trhu 127 kusov traktorov.
Traktory New Holland sú štandardne tretie a za rok 2012 umiestnili na našom trhu takmer sto strojov. Neustále rastie predaj značky Belarus, ktorej podiel na slovenskom trhu dosahuje už takmer 11 percent. Piate miesto patrí traktorom Case s podielom takmer 9 percent. Nižší podiel na trhu majú značky Massey Ferguson, Kubota a Fendt, ktorých predaj sa pohybuje približne na rovnakej úrovni. Za nimi sa nachádzajú Deutz – Fahr, Farmtrac, Ferrari, Lamborghini a Valtra. Ostatné nemenované značky  umiestnili na slovenskom trhu menej ako 10 kusov traktorov a preto sme ich do rebríčka nezaradili. Podľa našich údajov sa na Slovensku v roku 2012 predávalo 24 rôznych značiek traktorov.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Ostatný ročník Agrosalónu zaujal aj študentov stredných škôl.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments