Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jeseň LEFT
Branding VUB 2020 Jeseň RIGHT
Branding VUB 2020 Jeseň TOP
Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Predaj traktorov v roku 2019: Zelený, červený a opäť červený

Predaj traktorov v roku 2019: Zelený, červený a opäť červený

V roku 2019 bolo na Slovensku prihlásených 780 nových traktorov nad 50-konských síl. Oproti vlaňajšku ide o nárast o 8-percent. Porovnanie s rokom 2018 ale pôsobí značne skreslene, keďže spomínaný rok bol z hľadiska prihlasovania nových traktorov najhorším od roku 2014.

Najpopulárnejšou značkou medzi slovenskými poľnohospodármi je John Deere. Trhový podiel zeleno-žltých traktorov dosiahol rekordnej úrovne a prvý raz za sedem rokov prekročil jednu štvrtinu. Celkovo bolo prihlásených 196 strojov John Deere.

Takmer 15-percent zo všetkých prihlásených traktorov v roku 2019 pripadlo na domácu značku Zetor. Brnianskych traktorov bolo na Slovensku prihlásených 127.

Významne sa darilo tretej značke v poradí – Case, ktorá taktiež prepisovala historické rekordy. Zo 108 prihlásenými traktormi obsadila takmer 14-percent trhu, čo jej prinieslo najlepšie výsledky za ostatných sedem rokov.

Štvorkou s 99-prihlásenými traktormi je New Holland a trhovým podielom takmer 13-percent. Piate miesto, tak ako vlani, patrí značke Kubota.

Štyri najpredávanejšie značky majú podelené presne dve tretiny slovenského trhu s traktormi. Ešte vlani ovládali len 62-percent a predvlani dokonca ani 60-percent trhu.

Autor článku: sekretariát AGRION
Zdroj obrázku: autor titulnej foto: facebook Agro - foto Stropkov/Tovarne, archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1579 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.