Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

PPA zatiaľ vydala rozhodnutia o priamych platbách za 266 miliónov eur

PPA zatiaľ vydala rozhodnutia o priamych platbách za 266 miliónov eur
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Celkový objem vydaných rozhodnutí o priamych platbách pre poľnohospodárov za kampaň 2023 vrátane záloh aktuálne prekročil 266 miliónov eur. Informoval o tom v utorok generálny riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Marek Čepko.

„Od ostatnej tlačovej konferencie na ministerstve pôdohospodárstva 8. februára 2024 sme ku koncu marca vydali rozhodnutia v objeme 143 miliónov eur,“ vyčíslil Čepko.

PPA tak podľa neho zvýšila efektivitu a rýchlosť vyplácania priamych platieb. V rámci základnej podpory príjmu na plochu (BISS) je vydaných 73,72 % rozhodnutí, v absolútnom vyjadrení ide o 10.755 z celkového počtu 14.588 rozhodnutí.

Z celkových 266 miliónov eur je 224 miliónov eur už priamo na účtoch poľnohospodárov. Rozdiel je podľa PPA v procese vyplatenia finančných prostriedkov, ktorý môže trvať niekoľko dní od vydania rozhodnutia. Vedenie agentúry v tejto súvislosti apeluje na poľnohospodárov, aby si kontrolovali elektronické a poštové schránky a dostali tak finančné prostriedky na účty čo najskôr.

Oneskorené vyplácanie priamych platieb v porovnaní s minulými rokmi vzniklo podľa PPA v dôsledku nepripravenosti agentúry na novú spoločnú poľnohospodársku politiku.

„Všetky platby oprávneným žiadateľom však budú vyplatené v čo najskoršom možnom termíne,“ avizoval Čepko.

Zároveň sa ohradil voči medializovaným a podľa neho nepravdivým tvrdeniam, podľa ktorých hrozí prepadnutie stoviek miliónov eur.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
jurasek
jurasek
2. apríl 2024 21:21

Prvoaprílový žart vydaný 2. apríla.