Zadajte hľadaný výraz

Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
MPRV SR Z domova

PPA už vyplatila chovateľom viac ako 4,6 milióna eur

chat_bubbleKomentáre: 3 visibilityZobrazenia: 425
UniCredit Bank 2018

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) vyplatila finančnú podporu žiadateľom o vnútroštátnu doplnkovú platbu na dobytčie jednotky. Viac ako 2 530 žiadateľov si rozdelilo cez 4,6 milióna eur.

„Slovenskí poľnohospodári môžu každoročne požiadať aj o doplnkovú vnútroštátnu platbu na dobytčie jednotky. Financie poskytuje Pôdohospodárska platobná agentúra najmenej na jednu dobytčiu jednotku žiadateľovi, ktorý chová dojčiace kravy, ovce a kozy. V uplynulý rok musel pritom predložiť na príslušnom regionálnom pracovisku agentúry žiadosť obsahujúcu údaje z Centrálnej evidencie hospodárskych zvierat (zoznam dojčiacich kráv a zoznam oviec a kôz na farme),“ vysvetlil Juraj Kožuch, generálny riaditeľ PPA. 

Celkovo bolo podaných 2 531 žiadostí. PPA schválila pre žiadateľov na rok 2018 na základe vydaných rozhodnutí viac ako 4,6 milióna eur. Žiadateľom už boli peniaze vyplatené.

O doplnkovú vnútroštátnu platbu na dobytčiu jednotku (DJ) môžu poľnohospodári žiadať každoročne. Jednou z podmienok, ktoré musia žiadatelia spĺňať je to, že ovce a kozy musia mať minimálne 12 mesiacov, pričom jedno zviera zodpovedá 0,15 DJ. Platba sa poskytne len v prípade, ak počet schválených DJ je najmenej 1 DJ v akomkoľvek zložení. Sadzba platby bola stanovená na úrovni 59,15 EUR/DJ.

Poľnohospodári mohli o finančnú pomoc na dobytčiu jednotku na rok 2018 požiadať v priebehu februára tohto roku.

Autor článku: MPRV SR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1209 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Nasledujúci článok

3 komentáre

 1. Anonym
  21. septembra 2018
  Odpovedať
 2. Anton Spišák
  21. septembra 2018

  Je potrebné schváliť limit pre hasičské autá na jeden kilometer. Základ výpočtu je spotreba pohonných hmôt dole kopcom. Tak sa u nás postupuje pri dotáciách na jednu DJ.Katastrofálne nízke zaťaženie HD na hehtár, je vačšia hrozba pre poľnohospodárstvo a následne pre obyvatelstvo,ako požiar velkého rozsahu.Každý požiar sa dá uhasiť ,ale stav v chove prežúvavcov a jeho následky na pôdu budú strašiť desaťročia. Riadenie rozvoja polnohospodárskeho sektoru potrebuje odbornosť a čestnosť a nie udržať vládnu koalíciu. Prežil som v polnohospodárstve časy jeho rozvoja a to sme mali brzdy bývalého režimu . Toto čo sa teraz robí na to nestačí nijaké pomenovanie.

  Odpovedať
 3. RSKS
  24. septembra 2018

  tak, tak. Smutné je to.

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom.