Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

PPA: Od apríla bude možné predkladať žiadosti o priame platby iba elektronicky

PPA: Od apríla bude možné predkladať žiadosti o priame platby iba elektronicky
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Od apríla budú môcť poľnohospodári predkladať žiadosti o priame platby iba elektronicky. Uviedla to vo štvrtok Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA).

Spresnila, že PPA pokračuje v nastolenom trende elektronizácie a digitalizácie procesov a od nadchádzajúcej kampane pripravuje výlučne plne elektronické podávanie žiadostí o priame podpory prostredníctvom portálu slovensko.sk.

Vzhľadom na to, že na komunikáciu so štátnym orgánom je potrebné mať občiansky preukaz s čipom a tieto podania podpísať kvalifikovaným elektronickým podpisom, pripravila PPA pre žiadateľov o priame podpory informáciu, ako postupovať, podľa každej kategórie prijímateľov.

Ak je žiadateľom o platby právnická osoba (PO), žiadosť bude podávať v porovnaní s rokom 2023 bez zmeny, teda cez portál verejnej správy (slovensko.sk). V prípade, ak je žiadateľom samostatne hospodáriaci roľník (SHR) alebo fyzická osoba (FO), ktorá má občiansky preukaz s čipom, ale nemá ho aktivovaný, je potrebné postupovať v zmysle usmernení na portáli slovensko.sk.

Ak žiadateľ občiansky preukaz s čipom nemá, je podľa PPA potrebné na podanie žiadosti o priame podpory pre rok 2024 vybaviť si ho na ktoromkoľvek okresnom riaditeľstve Policajného zboru (oddelenie dokladov) alebo v zahraničí na zastupiteľskom úrade SR.

„Zároveň dávame do pozornosti všetkým prijímateľom priamych podpôr v roku 2024, že podanie žiadosti prostredníctvom portálu slovensko.sk je možné platne urobiť len prostredníctvom na to určených formulárov a nie je možné pri tom využiť formulár všeobecná agenda. PPA takisto pripravuje pre prijímateľov videonávod, ktorým chce prijímateľom pomôcť s vypĺňaním uvedených formulárov,“ dodala platobná agentúra.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
kalman
kalman
3. marec 2024 23:06

Aj minulý rok sme dávali elektronicky a dnes 3.3.2024 stále nemáme ani len rozhodnutie za 2023 – veľmi pekne ďakujeme hrobárovi slovenského poľnohospodárstva – protestujúcemu proti EÚ, že musíme predávať techniku, aby sme platili úvery. Ešte raz ďakujeme.