Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z ekonomiky

Pozemkový fond hospodáril so ziskom 4,53 milióna eur

Slovenský pozemkový fond (SPF) zaznamenal v roku 2009 výnosy na úrovni 19,78 milióna eur a náklady v hodnote 15,25 milióna eur. „Pozemkový fond za vlaňajšok vykázal hospodársky výsledok po zdanení vo výške 4,53 milióna eur,“ konštatuje sa v materiáli, ktorý prerokovala a schválila na svojom dnešnom rokovaní vláda SR.

Uvedený hospodársky výsledok SPF za rok 2009 navrhlo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR prerozdeliť tak, že 2 milióny eur sa účelovo vyčlenia na financovanie škôd vzniknutých záplavami a na práce súvisiace s ich verifikáciou. Suma 2,53 milióna eur sa má previesť do rezervného fondu SPF, aby vznikla rezerva na vyplácanie oprávnených osôb – reštituentov, ktorí nebudú súhlasiť s poskytnutím náhradného pozemku.

SPF je právnickou osobou, ktorá spravuje vymedzené poľnohospodárske a lesné nehnuteľnosti vo vlastníctve štátu. Môže najmä bezodplatne prevádzať nehnuteľnosti z vlastníctva štátu do vlastníctva reštituentov na účely reštitučných náhrad, odplatne prevádzať majetok na účely privatizácie, predávať pozemky a poskytovať náhradné pozemky na účely usporiadania vlastníctva v zriadených záhradkárskych osadách, ako aj prenajímať nehnuteľnosti.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments