Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Pondelkový protest sa uskutoční aj pred regionálnymi pracoviskami PPA

Pondelkový protest sa uskutoční aj pred regionálnymi pracoviskami PPA
insert_photoTASR

Protest farmárov, gazdov, roľníkov a poľnohospodárov sa na väčšine územia Slovenska uskutoční 19. februára napoludnie pred regionálnymi pracoviskami Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). K protestnej aktivite, ktorú vyhlásilo Združenie vlastníkov pôdy a agropodnikateľov, sa pridáva Združenie mladých farmárov na Slovensku – ASYF, Iniciatíva poľnohospodárov, Spolok farmárov Slovenska a Združenie vlastníkov pôdy a rodinných fariem Slovenska. Informovala o tom Ivana Tomčíková, asistentka ASYF.

Priblížila, že cieľom protestu je poukázať na situáciu farmárov na Slovensku, ktorí sú obeťou nepredvídateľných rozhodnutí štátnych inštitúcií. Farmári podľa nej považujú za potrebné vyriešiť najmä okamžité vyplatenie priamych platieb, úľavy sociálnych odvodov pre všetkých farmárov, odbúranie neúnosnej administratívnej záťaže farmárov či odstránenie diskriminácie pri pôde Slovenského pozemkového fondu (SPF).

Požiadavky sú podľa slov predsedu Združenia vlastníkov pôdy a agropodnikateľov Jána Jelena legitímne.

„Najmä nevyplatenie priamych platieb prvýkrát po 19 rokoch považujeme za veľmi nekorektné konanie. Hlavne z dôvodu, že to nebolo dostatočne odkomunikované a farmári sa nemohli na takýto stav dostatočne pripraviť,“ uviedol Jelen.

„Za najväčší problém slovenského poľnohospodárstva považujem neustálu diskrimináciu menších farmárov a gazdov. Vidíme to pri príprave odvodových úľav, ale aj pri prenájme pôdy v správe Slovenského pozemkového fondu a podobne,“ zdôraznil predseda Združenia mladých farmárov na Slovensku – ASYF Marián Glovaťák.

Autor článku: TASR/poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: TASR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments