Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Poľovníci likvidujú v okolí Trenčína premnožených diviakov

Regulácia premnoženej diviačej a líščej zveri je hlavným cieľom štvrtkovej spoločnej poľovačky na nepoľovných plochách v lesoparku Brezina v Trenčíne a na poľnohospodárskych pozemkoch v juhovýchodnej časti mesta.

Podľa predsedu Poľovného združenia Ostrý vrch v Soblahove Jána Drhu je všeobecne známe, že diviačia zver je premnožená a spôsobuje škody na poľnohospodárskych kultúrach a majetku, presný počet diviačej zveri odhadnúť nevedel.

Spoločná poľovačka sa vykonáva na základe žiadosti majiteľa a užívateľa pozemkov, snažíme sa dostať stavy diviakov na nejakú štandardnú úroveň,” skonštatoval Drha s tým, že poľovačky sa zúčastňuje okolo 50 poľovníkov a asi 20 honcov.

Na základe žiadosti mesta Trenčín ako vlastníka a užívateľa pozemkov a Poľnohospodárskeho družstva Trenčín – Soblahov ako užívateľa pozemkov povolil Pozemkový a lesný odbor Okresného úradu v Trenčíne lov diviačej, srnčej a jelenej zveri, líšok a jazvecov formou individuálneho lovu a spoločných poľovačiek. Povolenie na individuálny lov trvá do 15. februára 2018, spoločné poľovačky na diviačiu a líščiu zver povoľuje maximálne trikrát v období do 31. januára 2018.

Ako informovala hovorkyňa mesta Trenčín Erika Ságová, mestskí policajti kontrolujú všetky vstupy do lesoparku Brezina, kam je počas spoločnej poľovačky zakázaný vstup. Zároveň platia prísne bezpečnostné opatrenia, keďže sa strieľa aj v blízkosti obývaných zón.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Ján Bukovčík
Ján Bukovčík
26. november 2017 19:14

Je zaujimavé,že predseda Poľov.združenia sa nevedel vyjadriť k stavom
diviačej zveri,ale prehlásil-že je premnožená! A preto ju vzstrieľajme,že áno!
Najprv dospelé resp.matky,a potom ostatné-toto je poľovníctvo? Hanba!!!

Slocík R.
Slocík R.
29. november 2017 7:35

Je jasné, že zver ( a nielen diviačia ) je premnožená – a to niekoľkonásobne. Poľovníci sami nevedia aké majú stavy. Vykazujú stavy aké im vyhovujú. Stačí sa pozrieť na škody v poľnohospodárstve, počúvať dopravné správy (zrážky so zverou), komerčné správy o výskyte zveri v obciach a mestách… Hanba je… Celý komentár »