Zadajte hľadaný výraz

Rastlinná výroba Z domova

Poľnohospodári končia so zberom jesenných plodín

Poľnohospodári končia so zberom jesenných plodín
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Poľnohospodári na Slovensku končia so zberom jesenných plodín. Uviedla to hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Jana Holéciová.

Informovala, že podľa monitoringu SPPK zostalo na území Slovenska asi 10 % kukurice na zrno na koreni. V prípade cukrovej repy zostáva vyorať menej ako 13 % úrody.

“Odvoz a spracovanie cukrovej repy prebieha kontinuálne a predpokladáme, že jej vyorávka sa skončí počas januára 2017,” spresnila.

Poľnohospodárske subjekty podľa nej dodržujú harmonogramy dohodnuté s obidvoma cukrovarmi. Ide pritom o poslednú cukrovarnícku kampaň, ktorú regulujú kvóty na cukor a počas ktorej platí minimálna cena cukrovej repy.

“Môžeme konštatovať, podobne ako v predchádzajúcich sezónach, že pri hodnotení dosiahnutých výsledkov za jesenné plodiny je potrebné brať do úvahy priemernú úrodu spolu s jej speňažovaním. Z hľadiska dosiahnutých výsledkov presahujú hektárové úrody priemery z predchádzajúcich rokov. Podobná situácia je však aj v prípade nákupných cien, ktoré v niektorých týždňoch pri rastlinných komoditách dosiahli svoje minimá a boli na úrovni nákupných cien pred dvoma desiatkami rokov,” dodala.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments