Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Poľnocast Z domova

Poľnocast: Politický zápas o roľníka v povojnovom období

blank

Už sme hovorili o jednotlivých pozemkových reformách tesne po druhej svetovej vojne. Ale povedzme si ešte o politických zápasoch o roľníka a roľnícky stav v tomto období. Čo sa udialo po nástupe kolektivizácie na prelome desaťročí, o tom si povieme viac nabudúce. Ale kľúčovým bolo obdobie rokov 1945 – 48. Bolo spojené ešte so širokou skupinou politických strán, ktoré mali rôzne pohľady na budúcnosť rezortu. Hovorí na úvod ďalšej časti poľnocastu portálu poľnoinfo.sk, agrárny žurnalista, Martin Jurčo. Reláciu si môžete vypočuť priamo na webe, alebo stiahnuť do svojho zariadenia.

Autor článku: Martin Jurčo
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1571 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.