Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Poľnocast Z domova

Poľnocast: Pôda by sa mala rozdeľovať tak, aby vznikli sebestačné hospodárstva

chat_bubbleKomentáre: 2 visibilityZobrazenia: 930
Poľnocast: Družstevníctvo ako symbol spolupráce a rozvoja

Pozemková reforma mala priniesť zmenu nepriaznivej vlastníckej štruktúry a upokojiť hlad po pôde malých roľníkov a bezzemkov na úkor majiteľov latifundií a veľkostatkárov, vrátane cirkevných majetkov. Hovorí v ďalšej časti podcastu, ktorý vznikol pri príležitosti stého výročia založenia Československa, poľnohospodársky žurnalista Martin Jurčo. Vypočujte si celú reláciu priamo v článku, alebo si ju stiahnite do svojho zariadenia. 

Autor článku: Martin Jurčo
Zdroj obrázku: Martin Jurčo

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1495 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

2 komentáre

 1. Evropan
  18. februára 2020

  Agrární reforma byla první fází kolektivizace, která přišla po roku 1949. Prvními členy čs. kolchozů byli zpravidla malorolníci, kterým po roku 1920 získaná půda způsobila jen práci a starosti, ale žádný zisk.

  Odpovedať
  1. Starý Gazda
   19. februára 2020

   u nas sa tiež za byvalej republiky delila grofska poda bolo tam aj mnoho korupcie a mali sa zadlžovali u židovskych vykupcov ktori im ponukali niske ceny za obilie takže podu predavali židom alebo vačšim ty si na to brali uvery z bank v krize ich nevedeli platit štastnejši čo to prekonali uvery im zostali aj po združatevneni no v 53 po mene to čo by platili 10 rokov zalatili z 1 vyplaty DO JRD z radostov stupovali mali rolnici a deti rolnikov ktori nechceli driet na rolach ale chceli študovat poda bola pre nich zataž jie užitok nechceli vstupit len vačši uspešny gazdovia ktori pode rozumeli PODA NEMA BYT PREDAJNYM TOVAROM JE BOHATSTVO NESMIERNEJ HODNOTY KTORU SI NIK NEVAžI VLASTNICI čO NEGAZDUJU JU CHCU VšETCI LEN ZNIčIT

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.