Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jeseň LEFT
Branding VUB 2020 Jeseň RIGHT
Branding VUB 2020 Jeseň TOP
Poľnocast Z domova

Poľnocast: Keď v Nitre vznikala liaheň poľnohospodárskych odborníkov

Poľnocast: Keď v Nitre vznikala liaheň poľnohospodárskych odborníkov

V našom rozprávaní sme na začiatku rokov päťdesiatych. Hovorili sme si o Zákone o JRD, ktorý vznikol v roku 1949. No do vznikajúcich družstiev bolo treba vychovávať aj odborníkov. A tak sa v tomto čase sa udiala aj jedna dôležitá udalosť. Československá vláda sa rozhodla reformovať vysoké školstvo v duchu novej politiky, a aj vzhľadom na potreby praxe a neustálej intenzifikácie výroby. Dotýkalo sa to aj poľnohospodárstva. A tak vznikla Vysoká škola poľnohospodárska a Vysoká škola lesnícka a drevárska. Započúvajte sa už do 20. časti poľnocastu portálu poľnoinfo.sk.

Autor článku: Martin Jurčo
Zdroj obrázku: TASR - areál SPU

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1590 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.